La Liga: Villarreal z pierwszym wyjazdowym zwycięstwem

• Dodał: Liwia Waszkowiak
  • Data publikacji: 18.12.2021, 18:15

Villarreal z pierwszym zwycięstwem na wyjeździe w tym sezonie. Real Sociedad mimo kapitalnej bramki Isaka uległ przyjezdnym z Walencji 1:3. Gospodarzom dwukrotnie piłkę do siatki głową wpakował Gerard Moreno, a następnie asystował przy wieńczącym spotkanie golu Samuela Chukwueze.

Obie drużyny - zarówno Sociedad jak i Villarreal, rozpoczęły dość nieśmiało i jednocześnie dość spodziewanie. Oba zespoły podeszły dość strategicznie i spokojnie do tego spotkania. Z każdą minutą jednakże gra była coraz bardziej dynamiczna, mimo braku konkretnych ataków zakończonych celnym strzałem na bramkę. Kapitalnie w 31. minucie zachował się Alexander Isak, który wykorzystał swoją szansę perfekcyjnie i zmienił wynik meczu na 1:0. Isak otrzymał piłkę od Robina Le Normand, „pobawił się” z obrońcami Villarrealu i oddał świetny strzał z rogu pola karnego. Goście postanowili odpowiedzieć szybko i zaledwie kilka minut później Gerard Moreno głową umieścił piłkę w siatce doprowadzając do remisu.

Druga połowa układała się podobnie do pierwszej, choć Sociedad zaczął grać agresywniej. I ta agresywność w wykonaniu Mikela Oyarzabala przyprawiła go o czerwoną kartkę, w wyniku czego musiał opuścić murawę. Bohaterem meczu natomiast w 68. minucie został Gerard Moreno, który ponownie niekryty znalazł sobie sporo miejsca w polu karnym i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bez problemu trafił piłką do siatki, dając przyjezdnym prowadzenie 2:1. Sociedad co prawda próbował budować skuteczne akcje, a nawet znajdował się w sytuacjach, w których grzechem było nie trafić do bramki, jednakże nie potrafił zmienić wyniku. Nieudolne próby gospodarzy w ostatnich sekundach meczu wykorzystali goście w błyskawicznej kontrze. Piłka od bramkarza powędrowała do Gerarda Moreno, który po świetnej akcji posłał podanie do Samuela Chukwueze. Ten natomiast nie wahał się i bez problemu przekuł to na ostatniego gola w San Sebastián.

Real Sociedad – Villarreal 1:3 (1:1)

Bramki: 31’ Isak – 38’ 68' Moreno, 90+6' Chukwueze

Sociedad: Ryan – Zaldua, Zubeldia (82' Sorloth), Le Normand, Munoz (82' Rico) – Januzaj (53' Portu), Zubimendi, Merino (65' Elustondo), Oyarzabal – Silva (52' Barrenetxea), Isak

Villarreal: Rulli – Foyth, Albiol, Torres, Estupinan (61' Pedraza) – Pino (61' Chukwueze), Capoue (90+3' Iborra), Parejo, A. Moreno – G. Moreno, Dia

Żółte kartki: 43' Merino, 88' Zaldua - 26' Estupinian, 44' Torres, 81' Parejo

Czerwone kartki: 49' Oyarzabal

Sędzia: Jorge Figueroa Vazquez