EBL: Legia pokonana w Ergo Arenie

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 18.12.2021, 19:07

Sobotnie popołudnie z koszykarską Energa Basket Ligą na drugie danie zaserwowało nam starcie Trefla Sopot z Legią Warszawa w Ergo Arenie. Gospodarze nie byli gościnni i pokonali przed własną publicznością stołeczną drużynę. Najlepszym zawodnikiem spotkania był kapitan gospodarzy - Paweł Leończyk (17 punktów, 9 zbiórek).

Legia dość szybko objęła prowadzenie w meczu po tym jak faulowany był Strahinja Jovanović, który wykorzystał oba rzuty osobiste. Koszykarze lokalnej drużyny odpowiedzieli na to serialem punktowym 9:0 za sprawą celnych trójek Yannicka Franke i Michała Kolendy. Do końca kwarty koszykarze Legii odrobili nieco do Trefla, ale i tak to gospodarze prowadzili 15:11. W drugiej odsłonie przyjezdni zdołali nawet wyrównać stan meczu dzięki trafieniu z dystansu Raymonda Cowelsa III, ale wtedy drużyna Marcina Stefańskiego zanotowała świetny serial punktowy 15:2 i do przerwy prowadziła 36:23. Przede wszystkim w pierwszej połowie rzucała się w oczy bardzo słaba skuteczność z gry obu ekip, co przekładało się na niski wynik.

Po przerwie zarówno Trefl, jak i Legia prezentowały zdecydowanie lepszą formę rzutową i wynik szybko rósł. Choć przyjezdni świetnie rozpoczęli drugą połowę starcia i w pewnym momencie byli już tylko trzy punkty od remisu, to ponownie gospodarze wtedy odskoczyli z wynikiem, poniekąd zabierając rywalom nadzieje na korzystny rezultat w Sopocie. Legia w trzeciej odsłonie była minimalnie lepsza, ale cały czas do odrobienia miała 12 punktów. W ostatniej kwarcie cud się nie zdarzył. Koszykarze lokalnej drużyny jeszcze powiększali rozmiar swojego prowadzenia i w pełni kontrolowali przebieg gry. Trafl wygrał w tym sezonie po raz siódmy, z kolei Legia odnotowała szóstą porażkę.

Trefl Sopot - Legia Warszawa 85:70 (15:11, 21:12, 19:20, 30:27)

Trefl Sopot: Leończyk 17, Kolenda 13, Franke 11, Davis 10, Sharma 10, Dorsey 9, Gruszecki 5, Young 5, Łałak 3, Ziółkowski 2, Moten 0, Klawa 0.

Legia Warszawa: Abdur-Rahkman 16, Cowels 11, Skifić 9, Didier-Urbaniak 8, Kulka 6, Kemp 6, Kamiński 5, Koszarek 5, Jovanović 2, Wyka 2.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.