EBL:  emocje w Słupsku do końca. Czarni wygrali ze Spójnią

EBL: emocje w Słupsku do końca. Czarni wygrali ze Spójnią

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 18.12.2021, 17:30

Pierwszym sobotnim starciem w Energa Basket Lidze był mecz pomiędzy Czarnymi Słupsk, a Spójnią Stargard. Choć zdecydowanym faworytem byli gospodarze, to losy zwycięstwa w tym meczu ważyły się do samego końca. Triumf gospodarzom zapewnił Billy Garrett na niespełna 20 sekund przed końcową syreną.

Od pierwszej syreny, jaka wybrzmiała dziś w hali w Słupsku gospodarze wyglądali bardzo dobrze. Świetna pierwsza kwarta ze skutecznością na poziomie 52,9% z gry zwiastowała szybkie, łatwe i przyjemne zwycięstwo Czarnych przed własną publicznością. Dodatkowo już po pierwszych dziesięciu minutach gry gospodarze prowadzili 21:12. Druga kwarta jednak nieco zmieniła obraz gry i koszykarze Spójni grali znacznie lepiej. Choć skuteczność rzutów z pola wyglądała miernie po obu stronach w tej części, to goście trafiali z dystansu, co pozwoliło im przed przerwą zmniejszyć stratę do zaledwie czterech oczek. W połowie spotkania na tablicy wyników było 34:30.

W drugiej połowie gra była już zdecydowanie bardziej wyrównana i wynik cały czas oscylował wokół małej przewagi jednej z ekip. W trzeciej kwarcie przyjezdni objęli nawet na chwilę prowadzenie, ale na swoje nieszczęście po chwili je stracili i przed końcowymi dziesięcioma minutami cały czas mieli cztery oczka do odrobienia. W deycdującej kwarcie również nie brakowało emocji. Podobnie jak wcześniej, nikt nie potrafił uciec z wynikiem i kontrolować spotkania. Dzięki temu w końcówce działo się bardzo dużo. Przy wyniku remisowym, na 20 sekund przed końcem do kosza trafł Billy Garrett, dając gsopodarzom dwupunktowe prowadzenie. Szkoleniowiec gości od razu poprosił o przerwę na żądanie, ale akcja, którą przygotował zakończyła się niecelnym rzutem Ericka Neala, po którym Czarni mogli świętować z okazji swojej jedenastej wygranej w sezonie.

Czarni Słupsk - Spójnia Stargard 68:66 (21:12, 13:18, 18:18, 16:18)

Czarni Słupsk: Witliński 16, Beech 15, Garrett 14, Lewis 12, Young 5, Jankowski 4, Klassen 2, Musiał 0, Słupiński 0.

Spójnia Stargard: Steele 27, Gilder 16, Neal 8, Młynarski 7, Śnieg 5, Szymkiewicz 3, Szmit 0, Spires 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.