PKO Ekstraklasa: wygrana Cracovii we Wrocławiu

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 18.12.2021, 19:49

Śląsk Wrocław zalicza trzecią porażkę z rzędu. Tym razem gracze Jacka Magiery ulegli Cracovii 0:2.

Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg. Pierwsze zagrożenie pojawiło się w 17. minucie, kiedy to Michał Szromnik zmuszony był interweniować po strzale Michała Rakoczego. Gospodarze odpowiedzieli kwadrans później słupkiem Petra Schwarza. W ostatniej akcji inauguracyjnej odsłony Michal Siplak dośrodkował w pole karne, a Cornel Rupa głową pokonał golkipera. W drugiej odsłonie "Pasy" kreowały lepsze okazje bramkowe. W 54. minucie Otar Kakabadze huknął z dystansu, nie dając bramkarzowi szans na obronę. Goście najlepszą szansę zmarnowali w 67. min. Głową z kilku metrów uderzał Wojciech Golla, lecz Karol Niemczycki nie dał się zaskoczyć. Jak się potem okazało, był to jedyny(!) strzał celny wrocławian w tym spotkaniu. W tabeli wygrani przeskoczyli gospodarzy, którzy mimo dobrego początku sezonu, mogą przezimować poza dziesiątką.

Śląsk Wrocław - Cracovia: 0:2 (0:1)

Bramki: 45+6' Rupa, 54' Kakabadze

Śląsk: Szromnik - Lewkot, Golla, Bejger - Stiglec (57' Garcia), Mączyński, Schwarz, Sobota (57' Łyszczarz), Pich (71' Quintana), Janasik - Exposito (90+1' Gryglak)

Cracovia: Niemczycki - Jugas, Rodin, Rapa - Kakabadze, Rasmussen (82' Lusiusz), van Amersfoort, Hanca (71' Loshaj), Rakoczy (65' Myszor), Siplak - Knap

Żółte kartki: 43' Lewkot, 45+2' Mączyński, 72' Janasik - 45+2' Rakoczy, 45+2' van Amersfoort

Sędzia: Paweł Raczkowski