Piłka wodna - ekstraklasa: zwycięstwo dla Warszawy na koniec roku

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 18.12.2021, 21:42

W ramach meczu 6. kolejki ekstraklasy zawodnicy AZS-u Uniwersytetu Warszawskiego mierzyli się z KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim. Mistrzowie Polski bez większych problemów pokonali szóstą drużynę tabeli. Zdecydowanym liderem był dzisiaj Andrzej Maciejewski, który na konto drużyny dopisał jedenaście bramek.

Warszawiacy szybko postawili w basenie własne warunki. Mistrzowie kraju dobrze radzili sobie z defensywą rywali i wypracowali sobie przewagę trzech trafień, podczas gdy przyjezdni cały czas tracili swoje okazje. Dodatkową okazją był oczywiście rzut karny dla Maciejewskiego i to jeszcze bardziej pogrążyło drużynę gości. Zawodnicy ze stolicy całkowicie zdominowali rywali, odskakując na 8:2. Goście swoje pierwsze bramki na przełamanie zdobyli dopiero w drugiej kwarcie, co tylko pokazuje, jak trudno było im przebić się przez obronę AZS-u.

Wraz z upływem kolejnych minut spotkania, drużyna z Ostrowca poprawiała swoją skuteczność w ataku. Udało im się zanotować kilka udanych akcji, jednak wciąż wysokim prowadzeniem mogli się pochwalić gospodarze. Świetną akcję z sześciu metrów wykonał w czwartej kwarcie Maciejewski, co dało warszawiakom wynik dziesięciu bramek w zapasie na niespełna trzy minuty przed końcem spotkania. Przeciwnicy nie znaleźli żadnego elementu, w którym mogliby zaskoczyć mistrzów Polski i kolejne zwycięstwo trafiło w ręce stołecznych.

Dla mistrzów Polski jest to świetne zakończenie 2021 roku. Warszawiacy kolejne spotkanie po Nowym Roku rozegrają z Arkonią Szczecin. Będzie to ostatni mecz I rundy.

AZS Uniwersytet Warszawski - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 17:6 (3:0, 5:2, 4:3, 5:1)

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.