EBL: Śląsk pokonał Start Lublin we Wrocławiu
Piotr Janczarczyk

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 18.12.2021, 22:22

Ostatnim starciem soboty z Energa Basket Ligą był pojedynek Śląska Wrocław ze Startem Lublin. Drużyna z Wrocławia stawiana była jako faworyt nie tylko ze względu na atut własnego parkietu, ale też na fakt, że przyjezdni zajmują w tabeli ostatnie miejsce z zaledwie trzema zwycięstwami na koncie.

W pierwszej kwarcie wszystko zdawało się wyglądać zgodnie z przedmeczowymi oczekiwaniami. Śląsk grał lepiej od rywala, prowadził grę i wyglądał solidnie. Szybko koszykarze Andreja Urlepa objęli nawet dwucyfrowe prowadzenie, ale wtedy serialem punktowym 8:0 odpowiedzieli przyjezdni. Po pierwszej odsłonie gospodarze prowadzili 23:17. Druga kwarta to jednak absolutna dominacja Startu Lublin. Goście zagrali na skuteczności z gry na poziomie 58,8%, przy zaledwie 33,3% Śląska. Koszykarze ze wschodu Polski w końcówce pierwszej połowy zdołali objąć prowadzenie i postawić się w dobrej sytuacji przed przerwą. Kwartę zawodnicy Startu wygrali 26:17, co dało im w połowie meczu przewagę trzech punktów.

W szatni ekipy gospodarzy w przerwie z pewnością spokoju nie było, ale rozmowa motywacyjna zadziała w pełni. Podopieczni Urlepa wyszli na trzecią kwartę zdecydowanie bardziej skoncentrowani i choć chwilę im zajęło rozpędzenie się to końcowe minuty tej odsłony zdecydowanie należały do nich. Najpierw Śląskowi udało się objąć prowadzenie, ale na to Start znalazł jeszcze odpowiedź. Za drugim razem gospodarzom udało się już nieco bardziej odskoczyć, a kwartę zakończyli serialem punktowym 9:0 i mając na koncie o siedem oczek więcej od rywali. W czwartej kwarcie Śląsk już w zasadzie tylko kontrolował grę i pilnował, aby nie wydarzyło się nic nieoczekiwanego, stopniowo zwiększając jeszcze swoją przewagę. Śląsk wygrał ze Startem Lublin przed własną publicznością, a najlepiej punktującym zawodnikiem meczu był Elijah Wilson (20 punktów) z ekipy gości.

WKS Śląsk Wrocław - Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 84:76 (23:17, 17:26, 23:13, 21:20)

Śląsk Wrocław: Dziewa 15, Kanter 15, Kolenda 14, Justice 11, Ramljak 11, Meiers 8, Karolak 6, Gordon 2, Langevine 2, Gabiński 0, Marchewka 0, Wójcik 0.

Start Lublin: Wilson 20, Taylor 17, Melvin 12, Dziemba 10, Carter 7, Kostrzewski 6, Jeszke 2, Obarek 2, Pelczar 0, Szymański 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.