Saneczkarstwo - PŚ: rekord toru i zwycięstwo Julii Taubitz

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 19.12.2021, 14:09

Za nami kolejny weekend pucharowych zmagań w saneczkarstwie. Zawody w jedynkach kobiet z rekordem tory wygrała Julia Taubitz. W ostatnim dniu rywalizacji w Innsbrucku nie mieliśmy okazji oglądać reprezentantów Polski.

W kobiecych jedynkach triumf odniosła Julia Taubitz. Niemka zwycięstwo zawdzięcza bardzo dobremu drugiemu ślizgowi, w którym z czasem 39,701 sekundy pobiła rekord toru. Drugie miejsce z zaledwie 0,012 sekundy straty do Taubitz zajęła liderka po pierwszym przejeździe - Madeleine Egle. Trzecie miejsce padło łupem Natalie Geisenberger. W głównych zawodach nie wystartowały Klaudia Domaradzka oraz Natalia Jamróz, które odpadły w kwalifikacjach. W rywalizacji nie wzięła udziału także dobrze spisująca się w tym sezonie Kendija Aparjode. Łotyszka podczas treningu zaliczyła wywrotkę na dziewiątym zakręcie, co skończyła się dla niej fatalnie, ponieważ złamała jedną z kości w stopie. Nie wiadomo jeszcze jak długo potrwa przerwa Aparjode w startach.

Na zakończenie weekendu w Innsbrucku po raz drugi w tym sezonie odbyły się zawody w sprintach. W jedynkach męskich najlepszy rezultat uzyskał Wolfgang Kindl, który o 0,040 sekundy pokonał swojego rodaka Jonasa Muellera. Podium zamknął lider Pucharu Świata Johannes Ludwig. W sprincie dwójek triumf po słabym starcie w klasycznych zawodach triumf odnieśli Toni Eggert i Sascha Benecken. Dalsze pozycje na podium zajęli bracia Sics oraz Thomas Steu z Lorenzem Kollerem. W rywalizacji nie wzięli udziału Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski, ponieważ w sprincie startuje najlepsza piętnastka poprzednich, klasycznych zawodów, a Polacy uplasowali się w nich na 16. lokacie.

Natomiast w sprincie kobiet Madeleine Egle zrewanżowała się na Julii Taubitz, wygrywając walkę z Niemką o zwycięstwo. Podium uzupełniła Anna Berreiter, która Natalie Geisenberger i Elizę Tirumę pokonała tylko o 0,005 sekundy.