Piłka ręczna: Norweżki zostały mistrzyniami świata!
PGNiG Superliga

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 19.12.2021, 19:00

Znamy już wszystkie medalistki mistrzostw świata. Niedziela była również bardzo szczęśliwym dniem dla reprezentantek Norwegii. Podopieczne Thorira Hergeirssona zostały nowymi mistrzyniami świata, pokonując w finale Francuzki po zaciętej walce.

Pierwsza połowa wydawała się zapowiadać na bardzo wyrównane pół godziny. Przez pierwszy kwadrans obie drużyny szły ramię w ramię i na tablicy przez dłuższy czas widniał remis. Mistrzynie olimpijskie z Tokio złapały jednak wiatr w żagle wraz z upływem kolejnych minut i jeszcze przed końcem pierwszej połowy udało im się odskoczyć na cztery punkty - 16:12.

Druga połowa była jednak całkowitym odbiciem lustrzanym pierwszej odsłony. Trójkolorowe nie mogły złapać rytmu, a ich gra była bardzo chaotyczna. Francuzki zaliczyły kilka strat w swoich akcjach i nie zdobyły żadnej bramki, podczas gdy podopieczne Thorira Hergeirssona rzucały raz za razem. Skuteczność drużyny ze Skandynawii była znacznie lepsza, niż złotych medalistek z Tokio. Na stuprocentowej skuteczności grała liderka Kari Brattset Dale, a równie wiele dawała drużynie Henny Reinstad. Na dziesięć minut przed końcem spotkania Norweżki odrobinę zwolniły, jednak ten przestój nie zagroził im w zrealizowaniu celu. Przez siedem kolejnych minut Francuzkom nie udało się zdobyć bramki i zwycięstwo dla drużyny znad Półwyspu Skandynawskiego stało się faktem.

Francja - Norwegia 22:29 (16:12)

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.