Premier League: pewne zwycięstwo Manchesteru City nad Newcastle

• Dodał: Kamil Dembczyk
  • Data publikacji: 19.12.2021, 18:45

Manchester City wygrało wyjazdowe spotkanie z Newcastle United wynikiem 4:0. The Citizens dzięki zwycięstwu utrzymali się na pozycji lidera Premier League.

Powiedzieć o tym spotkaniu, że było jednostronne to jakby nic nie powiedzieć. Gospodarze w pierwszej połowie nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę. Od razu po rozpoczęciu meczu do ataku ruszył Manchester City. Bramkarza Newcastle po raz pierwszy pokonał Ruben Dias a miało to miejsce w piątej minucie. Goście kontrolowali przebieg spotkania i drugą bramkę obejrzeliśmy w  27. minucie. Joao Cancelo zdecydował się na strzał zza linii pola karnego i trafił w lewy górny róg bramki podwyższając prowadzenie. Przed końcem pierwszej części gry mogło być nawet 3:0, jednak strzał Gabriela Jesusa z 45. minuty przeleciał minimalnie obok prawego słupka.

Dziesięć minut po wznowieniu gry świetną interwencją popisał się Martin Dubravka, który wybronił strzał głową Jesusa zmierzający pod poprzeczkę. Kolejną szansę na podwyższenie prowadzenia miał chwilę później Raheem Sterling. Piłka leciała w światło bramki, jednak i tym razem bardzo dobrze wybronił Dubravka. Bramkarz gospodarzy bezradny był dopiero w 63. minucie przy strzale Riyada Mahreza po dośrodkowaniu od Zinchenko. Piłka wpadła do siatki, jednak sędzia dopatrzył się spalonego. Do głosu doszedł wóz VAR i ostatecznie bramka została uznana. Najlepszą okazję do strzelenia bramki dla gospodarzy  miał Callum Wilson, który na dziesięć minut przed końcem meczu oddał jedyny celny strzał dla Newcastle. Większych problemów z obroną tego lekkiego uderzenia nie miał jednak Ederson. Wynik spotkania w końcówce ustalił Sterling, który otrzymał prostopadłe podanie od Gabriela Jesusa po czym nie miał problemów z pokonaniem bramkarza.

Newcastle United - Manchester City 0:4 (0:2)

Bramki: 5' Dias, 27' Cancelo, 63' Mahrez, 86' Sterling

Newcastle: Dubravka - Ritchie, Lascelles, Clark, Murphy - Fraser, Willock (46' Saint-Maximin), Hayden (61' Longstaff), Almiron (80' Hendrick) - Wilson, Joelinton

Manchester City: Ederson - Zinchenko, Laporte, Dias (70' Stones), Cancelo - Silva, Rodri (68' Fernardinho) - Sterling, De Bruyne, Mahrez (77' Palmer) - Gabriel Jesus

Żółte kartki: 21' Hayden - 25' Rodri, 30' Silva

Sędzia: Martin Atkinson