Piłka ręczna - Bundesliga: THW Kiel i Flensburg z nieoczekiwaną stratą punktów

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 20.12.2021, 10:58

Dwie najlepsze drużyny zeszłego sezonu nie popisały się w 16. kolejce Bundesligi. Flensburg-Handewitt tylko zremisowało z przedostatnim w tabeli HBW Ballingen-Weilstetten, natomiast THW Kiel uległo piątemu HSG Wetzlar.

Początek rywalizacji nie zapowiadał niespodzianki na Rittal Arena. Mistrzowie Niemiec prowadzili 4:2, a Patrick Wiencek z trzema bramkami na koncie nie miał problemu ze znalezieniem drogi do siatki. Problem w ataku kilończyków rozpoczął się w 10. minucie. Goście nie potrafili pokonać Tilla Kimpke przez okrągłe 9 minut, dzięki czemu gospodarze nadrobili straty i wyszli na prowadzenie (7:5). Bramkarz Wetzlaru kontynuował swoje popisy już do ostatniego gwizdka, notując 32,5 procent skuteczności obron. Jego dyspozycja, połączona z ofensywną różnorodnością kolegów z drużyny (na listę strzelców wpisało się 10 zawodników), pozwoliły na pokonanie najlepszej drużyny zeszłego sezonu.

HSG Wetzlar - THW Kiel 29:27 (12:9)

W przypadku rywalizacji Flensburgu-Handewitt z Ballingen-Weilstetten na początku również lepiej prezentowali się faworyci. W 18. minucie goście prowadzili 10:7, ale przełom gospodarzy nastąpił kilka minut później. Po karach Jima Gottfridssona i Teituar Örna Einarssona HBW grało z przewagą jednego zawodnika przez cztery minuty, dzięki czemu dogonili przeciwników. Ich dużą siłą były dobrze przeprowadzone kontrataki po prostych błędach Flensburga. Zaliczka jednej bramki po pierwszej połowie nie dawała jednak żadnej gwarancji końcowego sukcesu. Losy pojedynku toczyły się do ostatnich sekund, a o jego ostatecznym rezultacie przesądził Vladan Lipovina. Najlepszy strzelec gospodarzy (6 bramek) doprowadził do remisu po 23 na cztery sekundy przed finałową syreną.

HBW Ballingen-Weilstetten - SG Flensburg-Handewitt 23:23 (14:13)