Piłka ręczna - liga francuska: PSG lepsze w meczu na szczycie

• Data publikacji: 20.12.2021, 17:06

Kolejka numer 14 była ostatnią przed długą przerwą w rozgrywkach Liqui Moly StarLigue. Bezapelacyjnie jej hitem był mecz Paris Saint Germain z Nantes, w którym drużyna ze stolicy wygrała 30:29 i umocniła się na prowadzeniu w tabeli.

Szczypiorniści Nantes liczyli, że w meczu przed własną publicznością pozbawią Paris Saint Germain statusu niepokonanej drużyny i zmniejszą stratę do lidera. Gospodarze walczyli z faworytem, jak równy z równym. W 11. minucie wyszli nawet na prowadzenie 5:3, ale PSG szybko odrobiło straty. Do przerwy było 13:12 dla Nantes, które na kwadrans przed końcem miało nawet trzy gole przewagi - 24:21. Pięć minut później był już remis 25:25. Decydujące okazały się ostatnie minuty, kiedy gospodarze mieli problemy ze zdobyciem bramki, a paryżanie od stanu 28:28 zanotowali dwa kolejne trafienia. Ostatecznie lider tabeli wygrał 30:29 i sięgnął po 13. zwycięstwo w sezonie. Kamil Syprzak nie zagrał w tym spotkaniu. Najskuteczniejszy był Benoit Kounkoud, który zdobył 7 bramek na 7 rzutów.

Z porażki Nantes nie skorzystało trzecie w tabeli Aix, które uległo 29:31 Fenixowi Tuluza. Niespodzianki nie było w Chambery, gdzie miejscowy zespół Savoie wygrał z ostatnim w tabeli Nancy 32:26. Liga francuska wznowi rozgrywki dopiero na początku lutego po mistrzostwach Europy.