VTB: lekcja koszykówki od CSKA w Zielonej Górze
Andrzej Romański / EBL

• Data publikacji: 20.12.2021, 20:45

Zastal Zielona Góra nie miał większych szans w meczu ligi VTB z CSKA Moskwa. Polski zespół został rozgromiony we własnej hali przez znacznie wyżej notowanego rywala.

Zastal Zielona Góra czeka na zwycięstwo od 2 grudnia. Właśnie od tego dnia wicemistrzowie Polski przegrali w lidze VTB z Parmą Perm i Awtodorem Saratow, a także ostatnio niespodziewanie w Energa Basket Lidze z Astorią Bydgoszcz. W rozgrywkach VTB zielonogórzanie wygrali tylko jedno z dziewięciu spotkań, więc plasują się w dolnej części tabeli. Aby poprawić bilans, musieli dzisiaj w hali CRS sprawić sensację, pokonując CSKA Moskwa, czego dokonali w poprzednim sezonie. Teraz ekipa z Zielonej Góry prezentuje się dużo słabiej, a rywale z Rosji po dwóch (jedynych porażkach) w lidze VTB pokonali Lokomotiw Kubań Krasnodar, a także pną się w górę tabeli Euroligi.

CSKA bardzo dobrze weszło w mecz i po trzech minutach prowadziło już 11:2. Zastal nie pozwolił od razu odskoczyć rywalom na dobre. Nawet zmniejszył stratę do trzech punktów, a po pierwszej kwarcie przegrywał 19:23. W drugiej części spotkania goście "zrobili swoje". Wygrali ją aż 32:13 i uzyskali bardzo dużą przewagę. Od wyniku 32:26 ekipa z Rosji zanotowała serię 19:0 i tym samym zdobyła 25 oczek zapasu.

Po zmianie stron na parkiecie pojawili się już rezerwowi zawodnicy. CSKA jeszcze zwiększyło swoją przewagę i ostatecznie wygrało 93:59. Najlepszym zawodnikiem meczu był Iffe Lundberg, który właśnie jako zawodnik drużyny z Zielonej Góry dwa sezony temu pokazał się włodarzom ekipy z Moskwy, która podpisała z nim kontrakt. Duńczyk zdobył 18 punktów w hali swojego poprzedniego zespołu. Double-double (13 punktów i 10 zbiórek) w niecałe 15 minut zanotował Nikola Milutinow. Dla gospodarzy 16 punktów rzucił Nemanja Nenadić.

Zastal Zielona Góra - CSKA Moskwa 59:93 (19:23, 13:32, 15:20, 12:18)