US Open: starcie pokoleniowe dla Williams

• Data publikacji: 29.08.2018, 21:12

Venus Williams w drugiej rundzie zmierzyła się z nadzieją włoskiego tenisa - Camila Giorgi. Starsza z sióstr Williams po bardzo zaciętym boju awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowej imprezy.

Mecz ten można śmiało nazwać starciem pokoleniowym, w którym zmierzyły się ze sobą 38-letnia Venus Williams - siedmiokrotna triumfatorka wielkoszlemowa z 26-letnią Camilą Giorgi. Pierwszy set był bardzo wyrównany, prawie w każdym gemie mogliśmy oglądać grę na przewagi. Venus Williams dopiero od drugiej części seta zaczęła prezentować tenis bardziej wyrafinowany czego efektem było powrócenie od stanu 1-2 z przełamaniem do prowadzenia 5-3. Ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 6-4 dla triumfatorki US Open z roku 2000 i 2001.

W drugim secie oglądaliśmy znacznie mniej szans na przełamanie. Tenisistki straciły łącznie tylko trzykrotnie serwis. Camila Giorgi jak i Venus Williams bardzo dobrze serwowały dlatego przez cały set gra toczyła się gem za gem. Włoszka przegrywając 5-6 i serwując nie wytrzymała presji i już za pierwszą piłką meczową dla Venus przegrała spotkanie.

W trzeciej rundzie 38-letnia Amerykanka może się zmierzyć ze swoją siostrą Sereną jeżeli tylko ona pokona Niemkę Carinę Witthöft.