Podsumowanie LM: pogrom PAOK-u, awans Crvenej Zvezdy!

• Data publikacji: 29.08.2018, 22:52

Poznaliśmy już ostateczny skład fazy grupowej ligi mistrzów. Za nami rewanże ostatniej rundy eliminacji. Najwięcej emocji było w Zagrzebiu i Salonikach.

Dinamo Zagrzeb 1:2 Young Boys Berno

Hajrović 7' - Hoarau 64' (karny), 66'

W pierwszym spotkaniu, w stolicy Szwajcarii był remis 1:1, co przed rewanżem w lepszej sytuacji stawiało mistrzów Chorwacji. Dość szybko piłkarze Dinama zabrali się do roboty, ponieważ już w 7. minucie objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Bośniak Izet Hajrović. Kolejne minuty były bardzo wyrównane, oba zespoły stworzyły sobie kilka sytuacji, ale więcej bramek do przerwy już nie padło.

Od początku drugiej części gry goście ruszyli do odrabiania strat. Jednak przez ponad kwadrans nie potrafili sforsować defensywy Dinama i pokonać Daniela Zagoraca. Wreszcie w 64. minucie, sędzia Bjoern Kuipers, podyktował rzut karny dla Young Boys.  Do piłki podszedł Guillaume Hoarau i pewnym strzałem doprowadził do wyrównania. Ten sam zawodnik, dwie minuty później przesądził o losach spotkania i zdobywając drugiego gola zapewnił przyjezdnym awans do fazy grupowej. W zespole z Zagrzebia, w 83. minucie na boisku pojawił się reprezentant Polski Damian Kądzior, ale nie zdołał już pomóc swoim kolegom.

PAOK Saloniki 1:4 Benfica Lizbona

Prijović 13' - Jardel 20', Salvio 26' (karny), 50' (karny), Pizzi 39'

Tydzień temu, w Lizbonie, padł remis 1:1. Taki rezultat satysfakcjonował Greków, którzy mieli w perspektywie rewanż na własnym stadionie. Jednak Benfica wciąż pozostawała faworytem tej rywalizacji, gdyż PAOK-owi nigdy się nie udało awansować do fazy grupowej. Zaczęło się fantastycznie dla miejscowych. gdy w 14. minucie trafił były zawodnik Legii Warszawa - Aleksandar Prijović. Gospodarze sprytnie wykonali rzut wolny, piłka trafiła do Mauricio, a ten wystawił ją Prijoviciovi, który wbił ją do pustej bramki. Goście odpowiedzieli siedem minut później. Pizzi dośrodkował z narożnika boiska wprost na głowę kapitana Jardela, a ten cudowną główką pokonał Alexandrosa Paschalakisa. W 26. minucie Benfica wyszła na prowadzenie. Fatalnie zachował się bramkarz PAOK-u, który chcąc zatrzymać piłkę w boisku wystawił ją rywalowi i ratując sytuację sfaulował go. Felix Brych nie miał wątpliwości i podyktował "jedenastkę", którą na gola zamienił Salvio. Jeszcze przed przerwą goście powiększyli swoją przewagę. Tym razem, płaskim strzałem z obrębu pola karnego, po ładnym wycofaniu Cerviego popisał się Pizzi.

W drugich 45 minutach piłkarze PAOK-u radzili sobie dużo lepiej, ale goście w pełni kontrolowali boiskowe poczynania. W 50. minucie, lizbończycy wykonywali rzut rożny, a w polu karnym faulowany był Jardel. Sędzia Brych znów po raz drugi wskazał na wapno, a swoją drugą bramkę zdobył Salvio. Chwilę po tym wydarzeniu, doskonałą szansę zmarnował Prijović, który trafił tylko w poprzeczkę. Ostatnie piętnaście minut gospodarze musieli kończyć w osłabieniu, bo drugą żółtą kartkę obejrzał Leo Matos. W końcówce kapitalną akcją popisał się Dimitrios Pelkas, który spod samej linii próbował zmieścić piłkę w lewym dolnym rogu bramki lizbończyków. Jednak dobrą, instynktowną interwencją popisał się Odisseas Vlachodimos.