EBL: niesamowita końcówka! Astoria pokonana w Stargardzie
Piotr Janczarczyk

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 21.12.2021, 19:50

W zaległym meczu rozgrywanym w ramach 12. kolejki Energa Basket Ligi Spójnia Stargard podejmowała Astorię Bydgoszcz. Astoria przyjechała do Stargardu z imponującą serią czterech zwycięstw z rzędu na koncie. Gospodarze z kolei w poprzedniej kolejce zgodnie z przewidywaniami przegrali w Słupsku. Dziś po niesamowitej końcówce zwyciężyli koszykarze Spójnii, którym triumf zapewnił Admon Gilder.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo wyrównanie. Którejkolwiek z drużyn ciężko było zaliczyć jakikolwiek serial punktowy i odskoczyć z wynikiem. Największą przewagę w pierwszej odsłonie mieli gospodarze, kiedy po rzucie z dystansu Daniela Szymkiewicza prowadzili 18:12. Przyjezdni zdołali jednak odrobić tę stratę przed końcem kwarty i po dziesięciu minutach gry było 20:20. Druga odsłona to już zdecydowanie lepsza postawa podopiecznych Marka Łukomskiego. 50% skuteczności rzutów z gry pozwoliło Spójnii odskoczyć z wynikiem. W pewnym momencie przewaga gospodarzy była już dwucyfrowa, ale w połowie meczu na tablicy wyników było 43:35.

Początek drugiej połowy spotkania był równie wyrównany, co pierwsza kwarta. Im bliżej było końca tej części, tym mniej zostawało z zaliczki, jaką Spójnia wypracowała w pierwszej połowie. Przyjezdni zagrali na skuteczności 57,9% z gry, dzięki czemu zbliżyli się na zaledwie cztery oczka do rywali. Na samym początku decydującej rozgrywki miniserial zaliczyli gospodarze, szybko uciekająć łącznie na 10 punktów. Kiedy wydawało się, że spokojnie będą kontrolowali przebieg gry i pilnować przewagi, do ataku ruszyła Astoria. Po celnych rzutach osobistych Rodericka Camphora Spójnii pozostał już tylko jeden punkt przewagi. Końcówka meczu była niesamowicie emocjonująca, drużyny zmieniały się na prowadzeniu, a przewaga wynosiła jeden punkt dla jednych albo dla drugich. Zwycięsko z tej wojny nerwów wyszli koszykarze Spójnii Stargard, którzy pokonali Astorię Bydgoszcz 89:86.

Spójnia Stargard - Astoria Bydgoszcz 89:86 (20:20, 23:15, 23:27, 23:24)

Spójnia Stargard: Gilder 27, Neal 24, Młynarski 13, Spires 11, Szymkiewicz 7, Steele 5, Śnieg 2, Szmit 0.

Astoria Bydgoszcz: Camphor 20, Cavars 15, Washpun 12, Nizioł 11, Zębski 9, Pluta 9, Herndon 6, Chyliński 4, Aleksandrowicz 0, Krasuski 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.