Euroliga Kobiet: drugie zwycięstwo Arki Gdynia
Dawid Lis

• Data publikacji: 21.12.2021, 20:56

VBW Arka Gdynia czekała blisko dwa miesiące na następne zwycięstwo w Eurolidze. Dzisiaj mistrzynie Polski wygrały u siebie po emocjonującym meczu 76:75 z Galatasarayem.

Pod koniec października Arka pokonała u siebie Schio i do tej pory była to jej jedyna wygrana w Eurolidze. Gdynianki miały szansę na zwycięstwo w meczu z Galatasarayem, gdyż ich rywal przegrał trzy ostatnie pojedynki. Jednak i tak miał dużo lepszy bilans od polskiej drużyny (4-5) i wygrał u siebie z dwucyfrową różnicą. Mistrzynie Polski bardzo dobrze weszły w mecz i prowadziły 8:3. Jednak Galatasaray odpowiedział serią 9:0, a pierwszą kwartę zakończył na prowadzeniu 15:13.

W drugiej części gry ekipa gości miała aż dziewięć oczek przewagi - 24:15 i 28:19. Arka jeszcze w pierwszej połowie była w stanie odrobić straty i do przerwy był remis 35:35. Polski zespół kontynuował dobrą grę po zmianie stron. Po celnym rzucie za trzy punkty Alice Kunek prowadził nawet 53:43. Po trzech kwartach wynik 63:55 wyglądał obiecującą dla gospodyń. Galatasaray walczył do końca i po kilku minutach czwartej odsłony gry zmniejszył stratę do punktu. Zespół z Turcji był blisko, aż na dwie minuty przed końcem wyszedł na prowadzenie 75:73. Od tego momentu gdynianki nie straciły punktów, a decydująca okazała się trójka Marissy Kastanek na 45 sekund przed ostatnią syreną. Tym samym Arka pokonała Galatasaray 76:75.

VBW Arka Gdynia - Galatasaray 76:75 (13:15, 22:20, 28:20, 13:20)

Arka: Gustafson 19, Kunek 15, Lundquist 14, Bertsch 12, Kastanek 7, Podgórna 6, Bernies 2, Begić 1, Borkowska 0, Szymkiewicz, Dobrowolska

Galatasaray: Krajisnik 22, Bilgić 13, Gulcan 12, Yilmaz 9, Davis 9, Aydin 6, Turan 4, Sahin 0, Balotu, Williams, Albayrak