Koszykówka - LM: Stal bez awansu
Andrzej Romański

• Data publikacji: 22.12.2021, 22:22

Arged BM Slam Ostrów Wielkopolski przegrała z Pinarem Karsiyaka w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tym samym mistrzowie Polski zajęli czwartą pozycję w grupie i zakończyli udział w rozgrywkach.

W ostatnim meczu fazy grupowej Champions League Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski podejmowała Pinar Karsiyakę. Mistrzowie Polski mieli na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo, ale także wygraną straty do tureckiej drużyny, z którą przegrali na wyjeździe różnicą trzech punktów. Porażka oznaczała dla Stalówki odpadnięcie z rozgrywek, a zwycięstwo przynajmniej czterema punktami - awans. Na ostateczne rozstrzygnięcia trzeba będzie poczekać do 28 grudnia, na kiedy został przełożony mecz BAXI Manresa z Hapoelem Jerozolima.

Kluczowym zawodnikiem początku meczu był Amath M'Baye, który zdobył pierwsze siedem punktów. Stal wyrównała na 7:7 po rzucie za trzy punkty Damiana Kuliga. Pinar Karsiyaka odpowiedział serią 9:0. Gospodarze zmniejszyli stratę i po pierwszej kwarcie przegrywali 17:20. W drugiej części gry drużyna z Turcji, podobnie jak w pierwszej, zdobyła 20 punktów. Atak ostrowian (11 oczek) wyglądał już dużo gorzej. Na ponad dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Bonzie Colson wyprowadził Pinar na pierwsze dwucyfrowe prowadzenie - 34:24. Do przerwy na tablicy w Ostrów Arenie widniał rezultat 28:40 od strony zespołu Igora Milicicia.

W trzeciej kwarcie finaliści poprzedniej edycji rozgrywek uzyskali 17 punktów przewagi. Jednak od stanu 33:50 Stal zaliczyła serię 8:0 i miała jeszcze szansę na powrót do gry. Pinar nie dał się zaskoczyć mistrzom Polski i utrzymywał kilkanaście punktów zapasu. Turecki zespół pewnie zbliżał się do zapewnienia sobie awansu. Drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego przegrała 69:86 i był to dla niej ostatni mecz w Lidze Mistrzów w tym sezonie. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Bonzie Colson, który zdobył 21 punktów. Dla Stali 17 oczek zanotował James Palmer.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Pinar Karsiyaka 69:86 (17:20, 11:20, 23:27, 18:19)