EuroCup: świetny Karolak to za mało na Joventut. Nieudany powrót Śląska do Hali Stulecia
Piotr Janczarczyk

• Dodał: Piotr Janczarczyk
  • Data publikacji: 22.12.2021, 21:54

Dla wrocławian był to mecz szczególny, ponieważ po kilku latach wrócili do wyjątkowej dla nich Hali Stulecia. Spotkanie zakończyło się na korzyść Joventutu Badalona, który pokonał Śląsk 87:73. Szczególnie wyróżniali się dwaj zawodnicy - Vladimir Brodziansky (29 pkt) oraz Jakub Karolak (27 pkt).

Mecz celnym rzutem otworzył Vladimir Brodziansky, jednak już w kolejnej akcji zza łuku odpowiedział na to Kodi Justice. Chwilę później wrocławianie nie byli już tak skuteczni, co skrzętnie wykorzystywali przyjezdni, powiększając prowadzenie. Śląsk zaczął niwelowanie strat, gdy na parkiecie pojawił się Jakub Karolak. Największym zmartwieniem zawodników WKS-u był Vladimir Brodziansky, który w pierwszej kwarcie zdobył aż 13 oczek. "Trójkolorowi'' nie mieli prawa być drużyną dominującą - ich skuteczność za dwa wynosiła raptem 14%, zaś z linii rzutów osobistych jedynie 33%. Wrocławianie - standardowo dla siebie - dobrze rozpoczęli drugą kwartę. Zbliżyli się do przeciwników nawet na pięć punktów, natomiast chwilę później obie ekipy dzieliło już 14 oczek, bo Joventut zanotował serię 9:0. Po 20 minutach górą byli przyjezdni - tablica wyników w Hali Stulecia wskazywała wynik 40:35 na korzyść Joventutu.

Początek trzeciej odsłony meczu dla podopiecznych Andreja Urlepa był wręcz wymarzony. Świetna gra Jakuba Karolaka wyraźnie motywowała pozostałych kolegów z drużyny. Minęło kilka minut, a Śląsk objął minimalne prowadzenie. Wynik co rusz się zmieniał, ale "Wojskowi" prezentowali się naprawdę dobrze. Oko cieszyły przede wszystkim rzuty trzypunktowe, których Śląsk trafił aż pięć w trzeciej kwarcie. Ta zakończyła się jednopunktowym prowadzeniem wrocławian. Początek kwarty numer cztery to dwie z rzędu skuteczne trójki zawodników Joventutu. Koszykarze Śląska nieco opadli z sił i nie byli w stanie dotrzymać tempa rywalom. Przyjezdni wręcz bezkarnie zbierali piłki po swoich niecelnych próbach, dzięki czemu zdobywali punkty z ponowienia. Wciąż bardzo skuteczny był Vladimir Brodziansky - autor 29 oczek w całym meczu. Finalnie Joventut Badalona pokonał Śląsk Wrocław 87:73. Dla wrocławian był to powrót do legendarnej Hali Stulecia po kilku latach.

WKS Śląsk Wrocław - Joventut Badalona 73:87 (13:22, 22:18, 29:23, 9:24)

WKS Śląsk: Karolak 27, Trice 14, Dziewa 11, Kolenda 6, Justice 6, Kanter 4, Ramljak 3, Langevine 1, Meiers 1.

Joventut: Brodziansky 29, Feliz 13, Parra 12, Birgander 11, Ventura 9, Busquets 6, Vives 5, Helmanis 2, Zagars 0.