Narciarstwo alpejskie - PŚ: Foss-Solevaag wygrywa slalom w Madonna di Campiglio

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 22.12.2021, 21:45

Sebastian Foss-Solevaag wygrał środowy slalom w Madonna di Campiglio. Zawody odbyły się w ramach PŚ w sezonie 2021/2022.

Pierwszy przejazd ukończyło 52 sportowców. Przed decydującą prowadził Francuz Noel, który miał 53 sekundy przewagi nad kolejnym zawodnikiem.

W drugim przejeździe wydawało się, że zwycięstwa nie oddał Noel. Jego łączny czas wyniósł na mecie 1 minutę, 33 sekundy i 58 setnych sekundy, ale francuski atleta minął ostatnią bramkę i został zdyskwalifikowany. Tym samym po komplet punktów sięgnął Sebastian Foss-Solevaag. Norweg po pierwszej rundzie plasował się na 2. pozycji. Zwycięzca pojechał w czasie 1 minuty, 34 sekund i 59 setnych sekundy. 10 setnych stracił do niego Francuz Alexis Pinturault, zaś czołowa trójkę uzupełnił Szwed Kristoffer Jakobsen.

Rywalizacji nie ukończył jedyny Polak w stawce, Michał Jasiczek.

Liderem slalomu jest Foss-Solevaag, który zgromadził 140 pkt. W klasyfikacji łącznej stawce przewodzi Szwajcar Marco Odermatt (633 pkt).