Puchar Polski: porażka Ślepska, męczarnie Czarnych
Biuro Prasowe Ślepsk Malow Suwałki

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 22.12.2021, 21:13

Od poniedziałku do środy toczyły się na parkietach całego kraju mecze 1/16 finału siatkarskiego Pucharu Polski. Kompromitację zaliczyli siatkarze Ślepska Malow Suwałki, niedaleko niej była drużyna Cerrad Enei Czarnych Radom.

W meczach 1/16 finału spośród klubów PlusLigi zdecydowanie największe potknięcie zaliczyła drużyna z Suwałk, która jako jedyna z elity przegrała swoje spotkanie z Polskim Cukrem Avią Świdnik. Po dwóch wygranych setach przez gospodarzy do 21 i 23 faworyzowana ekipa na chwilę się obudziła wygrywając partię trzecią do 21, ale w kolejnej gospodarze byli lepsi do 22. W barwach gospodarzy fantastyczny mecz zaliczył zdobywca 23 punktów - Kamil Kosiba, na którego dorobek punktowy złożyło się 21 punktów zdobytych atakiem (78%), jeden blok i jedna zagrywka. Drugim najlepszym siatkarzem drużyny gospodarzy był doświadczony Jakub Urbanowicz - zdobywca 15 oczek.

Spod topora uciekli za to siatkarze Cerrad Enei Czarnych Radom, którzy pojechali do Wrześni jako zdecydowani faworyci, ale trafili na bardzo twardy opór gospodarzy, którzy w dwóch setach zdecydowanie ograli rywali - najpierw na 1:0 (25:16), później na 2:2 (25:15). W międzyczasie jednak goście wygrywali partie do 13 i 21. O wygranej miał rozstrzygnąć tie-break, ale ten został rozstrzygnięty przez radomian w stosunku 15:10. Gdyby nie znakomita postawa trzech siatkarzy - Aleksandra Bergera (22 punkty), Daniela Gąsiora (16 punktów) i Pawła Rusina (14 punktów), siatkarzy z województwa mazowieckiego nie byłoby już w grze o Puchar Polski.

Część zespołów PlusLigi bardzo pewnie wygrywała swoje mecze, inna część traciła nawet sety ze zdecydowanymi outsiderami. Do tej drugiej grupy należy zaliczyć PGE Skrę Bełchatów, która w Częstochowie grając z Exact Systems Norwid Częstochowa przegrała piertwszą partię do 18, ale w kolejnych setach była zdecydowanie lepsza - do 21, 11 i 20. Jeszcze większym zaskoczeniem była strata seta przez lidera elity, czyli Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Po dwóch pewnie wygranych setach do 13 i 14 podopieczni Gheorge Cretu przegrali trzecią partię do 22, by później po kolejnym zaciętym secie wygrać do 23 i awansować dalej. Wygrane bez straty seta odniosły za to drużyny Asseco Resovii Rzeszów, Trefla Gdańsk, GKS-u Katowice czy Jastrzębskiego Węgla.

SMS PZPS Spała - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (20:25, 25:27, 11:25)
KPS Siedlce - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (19:25, 16:25, 23:25)
Polski Cukier Avia Świdnik - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:21, 25:23, 21:25, 25:22)
Krispol Września - Cerrad Enea Czarni Radom 2:3 (25:16, 13:25, 21:25, 25:15, 10:15)
BKS Visła Proline Bydgoszcz - Cuprum Lubin 1:3 (21:25, 28:26, 18:25, 16:25)
BBTS Bielsko-Biała - Trefl Gdańsk 0:3 (25:27, 22:25, 12:25)
Mickiewicz Kluczbork - Olimpia Sulęcin 3:0 (25:19, 25:21, 25:20)
ZAKSA Strzelce Opolskie - GKS Katowice 0:3 (21:25, 17:25, 16:25)
SPS Chrobry Głogów - Stal Nysa 0:3 (22:25, 17:25, 21:25)
Exact Systems Norwid Częstochowa - PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:18, 21:25, 11:25, 20:25)
MKS Będzin - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (17:25, 26:28, 29:31)
Chemeko System Gwardia Wrocław - LUK Lublin 1:3 (25:17, 20:25, 23:25, 23:25)
Lechia Tomaszów Mazowiecki - Projekt Warszawa 0:3 (21:25, 17:25, 22:25)
KPS STALPRO Joker Piła - Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 15:25, 21:25)
AZS AGH Kraków - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (13:25, 14:25, 25:22, 23:25)
WKS Wieluń - Legia Warszawa 0:3 (15:25, 23:25, 13:25)