US Open: Linette w drugiej rundzie debla

• Data publikacji: 30.08.2018, 10:08

Magda Linette po porażce w pierwszej rundzie singla z Sereną Williams awansowała wraz z Ajlą Tomljanovic do drugiej rundy debla. Polsko-chorwacka para pokonała Ukrainkę Nadię Kichenok i Australijkę Anastasię Rodionovą 6-2 6-1.

Polka i Chorwatka od początku meczu zaczęły stawiać rywalkom swoje warunki gry. Na początku wygrały swój serwis, a następnie przełamały swoje przeciwniczki (2-0). Dalej mieliśmy festiwal przełamań. Od stanu 1-0 dla Linette i Tomljanovic mieliśmy pięć gemów z rzędu których nie wygrały serwujące (4-2). Seria ta została przerwana w siódmym gemie kiedy to polsko-chorwacka para wygrała swój serwis, a następnie ponownie przełamała swoje rywalki wygrywając w pierwszym secie 6-2.

Drugiego seta od przełamania rozpoczęły Kichenok i Rodionova, jednak już w kolejnym gemie Linette i Tomljanovic odwdzięczyły się tym samym. Później na korcie dominowała już tylko polsko-chorwacka para, która zdecydowanie wygrała drugiego seta 6-1 i awansowała do drugiej rundy turnieju deblowego. W niej zmierzą się z pogromczyniami Alicji Rosolskiej i Abigaile Spears - Lidziyą Marozavą i Lesley Kerkhove.

Pierwsza runda debla US Open:

Magda Linette/Alja Tomljanovic (Polska/Chorwacja) - Nadia Kichenok/Anastasia Rodionova (Ukraina/Australia) 6-2 6-1