Premier League: Chelsea pokonała Aston Villę i zmniejszyła stratę do lidera

• Dodał: Mateusz Krupa
  • Data publikacji: 26.12.2021, 20:24

W kolejnym meczu 19. kolejki Premier League oglądaliśmy starcie Aston Villi z Chelsea. Piłkarze z Londynu musieli wygrać to spotkanie, aby zachować jeszcze szansę na nawiązanie walki o mistrzowski tytuł. Ostatecznie, podopiecznym Thomasa Tuchela udało się wygrać z „The Villans” 3:1.

W pierwszym kwadransie nie oglądaliśmy żadnych dobrych sytuacji na Villa Park. Goście przejęli inicjatywę, lecz nie zagrażali bramce Emiliano Martineza. Podopieczni Stevena Gerrarda starali się odpowiedzieć kontrami, ale dobrze spisywała się defensywa Chelsea. W 28. minucie Aston Villa objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu Targett'a z lewej strony boiska, niefortunnie piłkę do własnej siatki skierował Reece James, lobując swojego bramkarza. Kilka chwil później prosty błąd w swoim polu karnym popełnił Matty Cash, faulując przeciwnika. Jedenastkę na gola zamienił Jorginho, który płaskim strzałem umieścił piłkę w bramce. Poza tymi dwoma sytuacjami, nie oglądaliśmy praktycznie żadnego zagrożenia z obu stron i do szatni oba zespoły schodziły z remisem 1:1.

Po 10. minutach drugiej połowy to goście objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z lewej strony na bramkę zamienił strzałem głową, wracający po kontuzji Romelu Lukaku. Zdecydowanie lepiej wyglądali podopieczni Thomasa Tuchela w tej drugiej części spotkania. W 66. minucie powinno być już 3:1 dla „The Blues”. Świetną okazję zmarnował Mason Mount, który minął bramkarza, ale nie potrafił skierować futbolówki do siatki. Brakowało na boisku dokładności z obu stron i tego ostatniego, decydującego podania, ale po indywidualnej akcji, Lukaku wywalczył rzut karny.  Po raz drugi w tym meczu trafił Jorginho. Goście dowieźli ostatecznie prowadzenie 3:1 i zmniejszyli stratę do Manchesteru City i Liverpoolu.

Aston Villa - Chelsea: 1:3 (1:1)

Bramki: 28' (OG) James - 34' (k.), 90+3 (k.) Jorginho, 56' Lukaku

Aston Villa: Martinez - Targett, Mings, Konsa, Cash - Ramsey, Luiz, Sanson (76' El-Ghazi) - Ings (73' Traore), Watkins, Buendia (74' Chukwuemeka)

Chelsea: Mendy - Alonso, Rudiger, Silva (46' Christensen), Chalobah (46' Lukaku), James - Jorginho, Kante (63' Kovacić), Hudson-Odoi, Mount - Pulisić

Żółte kartki: 33' Martinez, 65' Mings, 90+2 Konsa - 70' Alonso

Sędzia: Martin Atkinson