EBL: wygrana Czarnych po pogoni w drugiej połowie

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 26.12.2021, 21:37

W 16. kolejce Energa Basket Ligi Czarni Słupsk podejmowali HydroTrucka Radom. Długo zanosiło się na sensację, bo przyjezdni prowadzili dość wysoko w połowie spotkania, ale ostatecznie gospodarze wyszli z tego starcia zwycięsko i odnotowali swoją dwunastą wygraną. Najlepszym zawodnikiem był Anthony Marcus Lewis (22 punkty, 5 zbiórek).

Już od pierwszej syreny, jaka wybrzmiała dziś w Hali Gryfiej gospodarze mieli spore problemy. HydroTruck objął prowadzenie, ale dość szybko Czarnym udało się wyrównać. W dalszej części pierwszej kwarty koszykarze z Radomia uciekali coraz bardziej z wynikiem. Po celnym rzucie Mike'a Moore'a przyjezdni mieli nawet o osiem punktów więcej od gospodarzy, a po dziesięciu minutach gry HydroTruck prowadził 23:16. Druga kwarta bardzo przypominała pierwszą odsłonę jeśli chodzi o poziom gry obu ekip. Po stronie gości znacznie spadła skuteczność rzutów z gry, ale dziesięć trafionych rzutów osobistych pozwoliło na utrzymanie, a nawet powiększenie przewagi. Po rzutach osobistych Moore'a goście prowadzili 35:22, ale chwilę po tym był serial punktowy gospodarzy, po którym zrobiło się 31:36. W połowie spotkania na tablicy wyników było 38:48 i zapowiadała się mała sensacja w Słupsku.

W szatni gospodarzy z pewnością doszło do sporego poruszenia w przerwie, gdyż ich gra w drugiej połowie absolutnie nie przypominała postawy z pierwszych dwóch kwart i to w pozytywnym znaczeniu. Na samym początku zaliczyli serial punktowy 7:0, a potem Czarni stopniowo zmniejszali pozostałą stratę do rywali. Wreszcie na dwie sekundy przed końcem kwarty dopięli swego i po rzucie dystansowym Marka Klassena doprowadzili do remisu. Punktem zwrotnym było przewinienie technicze ławki rezerwowych gości. Od tego momentu gospodarze ruszyli do ataku i rzadko się mylili, dzięki czemu ostatecznie udało im się zwyciężyć 86:82 i odnieść swoją dwunastą wygraną w tym sezonie.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - HydroTruck Radom 86:82 (16:23, 22:25, 25:15, 23:19)

Czarni Słupsk: Lewis 22, Beech 10, Klassen 10, Witliński 10, Garrett 10, Jankowski 9, Young 6, Musiał 5, Słupiński 2, Kulikowski 2.

HydroTruck Radom: Ostojić 22, Moore 17, Lewandowski 10, Dzierżak 9, Hill 8, Ireland 8, Zalewski 5, Zegzuła 3, Żmudzki 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.