EBLK: świąteczna niespodzianka w Gorzowie
Dawid Lis

• Data publikacji: 27.12.2021, 04:17

W świątecznym tygodniu rozegrano cztery z pięciu meczów 12. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet, bowiem mecz Polonii Warszawa z BC Polkowice został przełożony. Do niespodzianki doszło w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie ekipa gospodyń pokonała Arkę Gdynia.

Arka liczyła na kolejne zwycięstwo i była faworytem meczu w Gorzowie Wielkopolskim. W pierwszej połowie lepsza był zespół z Gdyni, który prowadził 37:27. PolskaStrefaInwestycji Enea zanotowała od wyniku 36:47 serię 12:0. Losy meczu rozstrzygnęły się w nerwowej końcówce. Gospodynie ostatecznie wygrały 62:59 i to ich szóste zwycięstwo w sezonie. Arka przegrała już po raz czwarty, z czego trzeci na wyjeździe.

W tabeli prowadzi 1KS Ślęza Wrocław, która wykorzystała potknięcie Arki Gdyni. Wrocławianki pokonały 71:52 inną drużynę z Gdyni - GTK. Drużyna ta ma bilans 0-11 i zamyka ligowe zestawienie. Ciekawe były wyniki dwóch ostatnich kwart, które Ślęza wygrała 28:15 i 9:7. Zgodnie z przewidywaniami swoje mecze wygrały zespoły z Sosnowca i Bydgoszczy. Zagłębie triumfowało 78:62 w spotkaniu z Politechniką Poznań, a Polskie Przetwory Basket-25 pokonały Energę Toruń 80:49.