Piłka ręczna - Bundesliga: Pierwsza porażka Magdeburga w sezonie!

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 28.12.2021, 13:15

Ostatnia kolejka Bundesligi w 2021 roku przerwała passę 16 zwycięstw lidera tabeli - SC Magdeburgu. Ich rola lidera tabeli nadal pozostaje niezachwiana, jednak doszło do innych roszad na podium.

Gospodarze weszli w rywalizację z wielką pewnością siebie - prowadzili 3:1 po trafieniu Jima Gottfridssona i dublecie Hampusa Wanne. Przez następnych kilka minut gra nie układała się już aż tak po ich myśli, ponieważ lider tabeli wyrównał na 5:5. Magdeburg, z Danielem Petterssonem na czele, szedł za ciosem i wypracował sobie trzybramkową przewagę w 20. minucie (8:11). Dla gości był to jednak ostatni pozytywny akcent w pierwszej odsłonie, ponieważ przez następnych 10 minut nie potrafili pokonać Benjamina Buricia. Bośniacki bramkarz był utrapieniem dla swoich przeciwników już do końca meczu, ostatecznie interweniował skutecznie aż 14 razy. Jego rewelacyjna postawa, połączona z solidną ofensywą, poskutkowała zgarnięciem kompletu punktów przez Flensburg.

Co prawda zawodnicy Magdeburgu przegrali mecz z wicemistrzem Niemiec, ale w ogólnym rozrachunku tego sezonu nie mają wielkiego powodu do wstydu. Ich passa 16. zwycięstw od początku kampanii plasuje ich na czwartym miejscu w historii Bundesligi pod względem najlepszego rozpoczęcia zawodów. Na pierwszym miejscu tej klasyfikacji znajduje się THW Kiel z sezonu 2011/12. Kilończycy byli wówczas niepokonani przez okrągłe 34 ligowe spotkania.

SG Flensburg-Handewitt - SC Magdeburg 30:27 (13:11)

Do niespodzianki doszło również w Berlinie. Stołeczne Fuschse Berlin przegrało z przyjezdnymi z Melsungen 28:29. Lisy roztrwoniły dwubramkową przewagę, którą wypracowały sobie po pierwszej połowie meczu. Świetny występ Hansa Lindberga i Lasse Anderssona nie wystarczył na pokonanie siódmej siły ligowej hierarchii. Zwycięzca pojedynku został wyłoniony w ostatniej minucie spotkania, a miano bohaterów Melsungen zostało przyznane Silvio Heinevetterowi i Glebowi Kalarashowi.

Ten pierwszy obronił rzut Lasse Anderssona na 8 sekund przed końcem przy stanie 28:28. Zaraz po jego interwencji goście przeprowadzili natychmiastowy kontratak, który został sfinalizowany przez Kalarasha. Porażka w ostatnim meczu tego roku sprawiła, że Fuschse Berlin spadło na czwartą pozycję w tabeli. Berlińczycy ustąpili miejsca na podium kosztem Flensburgu-Handewitt.

Fuchse Berlin - MT Melsungen 28:29 (17:15)