PlusLiga: Warta Zawiercie wygrywa w Lublinie
PLS

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 29.12.2021, 19:48

Spotkanie w Lublinie zakończyło się oczekiwanym zwycięstwem Aluron CMC Warty Zawiercie 3:1. Spotkanie mogło się jednak podobać, ponieważ każdy set przyniósł wiele emocji.

Przed spotkaniem Aluron CMC Warta Zawiercie znajdowała się na czwartym miejscu, zaś LUK Lublin na ósmej lokacie. Różnica między tymi zespołami była jednak ogromna. Zawiercianie wygrali dziewięć spotkań, zaś lublininianie zaledwie pięć. Zdecydowanym faworytem tego spotkania była drużyna z Zawiercia, lecz to Politechnika Lublin rozgrywała mecz u siebie.

Pierwszy set padł łupem Warty. Zawierciarnie szybko wyszli na prowadzenie i kontrolowali przebieg spotkania. Ostatnim remisem w secie był wynik 11:11. Później Warta odjechała rywalom do stanu 11:14. Następnie długo trwała wymiana punkt za punkt. Lublinianie próbowali zniwelować stratę do drużyny z Zawiercia, jednakże  w końcówce ponownie zawiercianie odskoczyli i ze stanu 20:21 zrobiło się 20:24. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 23:25.

Drugie rozdanie ponownie rozegrało się pod dyktando gości. Lublinianie wyszli w secie na prowadzenie tylko raz - przy stanie 1:0. Później już warunki dyktowali przyjezdni. Po raz pierwszy na większą przewagę wyszli przy stanie 4:8. Wówczas lublinianie wrzucili wyższy bieg i zaczęli gonić gości. Udało im się doskoczyć do nich i na tablicy wyników widniało 9:10. Zawiercianie przystąpili do klejnego ataku i ponownie prowadzili wysoko, bo 13:18. Wówczas trzy punkty pod rząd zdobyli lublinianie. Warta jednak nie dała się doskoczyć i wygrali 25:22.

W trzecim secie do ataku przystąpili lublinianie, którzy bardzo szybko wyszli na wysokie prowadzenie. W pewnym momencie było już 11:3. Warta robiła co może żeby odrobić straty i udało im się dogonić LUK Lublin. Na tablicy wyników było 13:10, lecz ponownie gospodarze byli w  natarciu. Doprowadzili do prowadzenia 22:13 i z niego zawiercianie nie byli w stanie już się podnieść. Set zakończył się wynikiem 25:17. Kluczem do sukcesu i tak znakomitej gry w tym secie był duet gospodarzy - Wojciecha Włodarczyka oraz Bartosza Filipiaka.

Czwarty set był ostatnim w tym spotkaniu. Choć lepiej w seta wszedł zmotywowany poprzednim wygranym setem LUK Lublin, który na początku prowadził 12:9 to  Aluron CMC Warta Zawiercie lepiej rozegrało drugą część seta. Zawiercianie wyrównali do stanu 12:12, a później do wyniku 20:20 niemal przez cały czas rozgrywała się rywalizacja punkt za punkt. Ostatecznie Warta Zawiercie pokonała Politechnikę Lubln 25:21, a ogromna w tym zasługa znakomicie dysponowanych Facundo ConteUros Kovacevic, którzy dali zawiercianom zwycięstwo.

LUK Lublin - Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (23:25, 22:25, 25:17, 21:25)