Premier League: historyczny gol na Stamford Bridge
YT, Official Brighton & Hove Albion FC

• Dodał: Artur Zagała
  • Data publikacji: 29.12.2021, 23:30

W 20. kolejce Premier League Chelsea Londyn zremisowała na własnym boisku z Brighton & Hove Albion FC 1:1. Gol Welbecka w doliczonym czasie gry przeszedł do historii jako pierwsza bramka strzelona przez Brighton na Stamford Bridge. Gola dla gospodarzy zdobył Romelu Lukaku, dla którego było to piąte trafienie w lidze w tym sezonie. Strata punktów może kosztować londyński klub utratę drugiego miejsca w tabeli.

W pierwszej połowie byliśmy świadkami bardzo zdyscyplinowanej, taktycznej gry. Obie drużyny po przejęciu futbolówki starały się kontrolować posiadanie piłki i pilnować dyscypliny w obronie. Defensywne nastawienie obu ekip nie pozwalało stwarzać wielu groźnych okazji w polu karnym rywali.  Więcej strzałów na bramkę oddali jednak podopieczni Thomasa Tuchela i to oni strzelili jedynego gola w pierwszej odsłonie spotkania. W 28. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego głową na bramkę zamienił powracający do pierwszego składu po kontuzji Romelu Lukaku.

Druga połowa mogła rozpocząć się od gola dla gości. Jakub Moder otrzymał wysokie podanie w pole karne, jednak piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Mewy wyszły na drugą połowę zdeterminowane, aby odrobić stratę bramkową i to piłkarze tego klubu dominowali w pierwszych 20 minutach po przerwie. Sytuacja Chelsea stała się na tyle trudna, że Tuchel zdecydował się wykorzystać ostatnią zmianę już w 67. minucie i wpuścić na boisko N’Golo Kante. Pojawienie się na boisku reprezentanta Francji uspokoiło grę w środku boiska i The Blues wyraźnie odzyskali kontrolę nad meczem. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wygraną gospodarzy Dany Welbeck w doliczonym czasie gry wyrównał wynik spotkania. Bramka byłego napastnika Manchesteru United była historycznym, pierwszym golem, który Brighton strzeliło Chelsea na Stamford Bridge. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

88 minut w składzie gości zaliczył dziś Jakub Moder. W pierwszej części spotkania bardzo aktywny w ofensywie, w drugiej ze względów taktycznych cofnięty nieco bardziej do obrony.

Chelsea – Brighton 1:1 (1:0)

Bramki: Lukaku 28’ – Welbeck 90’+1

Żółte kartki: Rudiger, Kovacic, Hudson-Odoi, Mount - Bissouma

Chelsea: Mendy, Azpilicueta, Christensen (46’ Chalobah), Rudiger, James (27’ M. Alonso), Kovacic, Jorginho, Hudson-Odoi (67’ N.Kante), Mount, Pulisic, Lukaku

Brighton: Sanchez, Lamptey (66’ Mwepu), Veltman, Burn, Cucurella, Bissouma, Lallana, March, Moder (88’ Alzate), Mac Allister (80’ Welbeck), Maupay

Sędzia: M. Dean