EBLK: hit kolejki dla Pszczółki
Dawid Lis

• Data publikacji: 30.12.2021, 20:30

Po świętach Bożego Narodzenia i przed zakończeniem roku rozegrano 13. kolejkę Energa Basket Ligi Kobiet. W najciekawiej zapowiadającym się meczu Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrała 86:63 z 1KS Ślęzą Wrocław.

Ślęza przed meczem z Pszczółką wygrała osiem na 11 meczów, a zespół z Lublina siedem na dziewięć. Tym samym obydwie drużyny są w czołówce ligi pod względem procentu zwycięstw. Bardzo ważna dla przebiegu spotkania we Wrocławiu była pierwsza kwarta. Pszczółka Polski Cukier wyszła na prowadzenie 7:0, a pierwsze 10 minut wygrała 23:6. Drużyna z Lublina później utrzymywała bezpieczną przewagę i kontrolowała sytuację na parkiecie. Mecz zakończył się wynikiem 86:63 dla gości. Natasha Mack zdobyła 14 punktów i zanotowała 16 zbiórek.

Jedyną drużyną z dziewięcioma zwycięstwami jest BC Polkowice. Wygrało ono 96:70 z Zagłębiem Sosnowiec, chociaż przegrywało do przerwy. Drugą połowę ekipa z Polkowic wygrała 64:28. Feyonda Fitzgerald i Saso Cado rzuciły po 21 punktów, a Stephanie Mavunga zanotowała double-double (18 pkt. i 21 zb.). Dwunastą porażkę zanotowało GTK Gdynia, które uległo 61:76 zespołowi z Gorzowa Wielkopolskiego. Kolejka została zakończona w Warszawie, gdzie Arka Gdynia sięgnęła po pierwsze zwycięstwo pod wodzą Jeleny Skerowić. Mistrzynie Polski już po pierwszej kwarcie prowadziły 34:8, a ostatecznie triumfowały 98:60, przerywając serię sześciu wygranych Polonii.