Hockey Series Open: Czesi pokonani

• Data publikacji: 30.08.2018, 20:23

Trzecie zwycięstwo na turnieju Hockey Series Open w Gnieźnie zanotowali polscy laskarze. W czwartek podopieczni Karola Śnieżka pokonali Czechów 2:0.

Zgodnie z tym, czego można się było spodziewać, Czesi postawili Biało-Czerwonym dużo trudniejsze warunki gry w porównaniu do Cypryjczyków czy Litwinów. Mimo to po pierwszej kwarcie Polacy prowadzili 1:0 - podobnie jak w poprzednich dwóch spotkaniach wynik otworzył Paweł Bratkowski, jednak tym razem nie strzałem z krótkiego rogu, a z rzutu karnego. Na kolejną bramkę kibice w Gnieźnie musieli czekać do ostatniej części meczu - w 53. minucie prowadzenie podwyższył najlepszy na razie strzelec naszej reprezentacji na tym turnieju Dominik Kotulski, dla którego było to już siódme trafienie w tym tygodniu.

W pozostałych czwartkowych meczach bramki padały bardziej obficie - Włosi wygrali z Litwinami 10:0, a Ukraińcy roznieśli w pył Cypryjczyków, pokonując ich aż 27:0. Nie zmieniła się zatem sytuacja w tabeli: Polacy z kompletem zwycięstw prowadzą, mając dwa punkty przewagi nad ekipami z Ukrainy i Włoch. Piątek jest dniem wolnym dla laskarzy. W sobotę podopieczni Karola Śnieżka zmierzą się z Ukraińcami.

Cypr-Ukraina 0:21
Włochy-Litwa 10:0
Czechy-Polska 0:2