Euroliga: kolejka pod znakiem pandemii

• Data publikacji: 31.12.2021, 09:45

Kolejka numer 18 zakończyła rozgrywki w koszykarskiej Eurolidze w 2021 roku. W tej serii gier przełożono aż pięć z dziewięciu zaplanowanych spotkań. To dlatego, że jest dużo zakażeń koronawirusem. Największe problemy mają: Real Madryt, LDLC Asvel, Armani Mediolan, Olympiakos i Panathinaikos.

Do sporej niespodzianki doszło w Vitorii, gdzie dopiero piętnasta w tabeli Bitci Baskonia pewnie wygrała z liderem z Barcelony. Dodatkowo, ekipie gospodarzy z ławki nie mógł pomóc zarażony koronawirusem trener Newen Spahija. Na początku drugiej kwarty Baskonia od wyniku 20:26 zanotowała serię 16:0. Potem drużyna z Kraju Basków budowała przewagę i pewnie utrzymała ją do końca, triumfując 94:75. Dla Barcy to dopiero trzecia porażka w 18 meczach. Duma Katalonii utrzymała prowadzenie w lidze, gdyż mecz Realu z Fenerbahce został przełożony. Baskonię do wygranej poprowadzili: Rokas Giedraitis (20 pkt. 5/6 za trzy punkty), Steven Enoch i Matthew Costello (obaj po 13 punktów i 10 zbiórek).

Po 12. zwycięstwo w sezonie sięgnął Zenit St. Petersburg, który dopiero po dogrywce pokonał na wyjeździe Crvenę Zvezdę Belgrad. Mecz dostarczył wielu emocji i zwrotów akcji dla kibiców w zapełnionej hali w stolicy Serbii. Rosyjska drużyna triumfowała 80:76, a Mateusz Ponitka zdobył dla niej pięć punktów w 33 minuty. Ciekawie było także w Kazaniu. Unics rozpoczął mecz z Anadolu Efez od prowadzenia 17:0. Turecka drużyna zaczęła się zbliżać do rywali, ale ostatecznie przegrała 67:75. Josh Brown rzucił 20 punktów dla gospodarzy. Unics w tabeli jest piąty, tuż za Zenitem. Już ósmą porażkę z rzędu poniosło Maccabi Tel Awiw, które przegrało 76:82 z AS Monako.