Skeleton - PŚ: Janine Flock najlepsza na zakończenie roku
©2017 Garrett A. Wollman

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 31.12.2021, 10:53

Janine Flock wygrała ostatnie w tym roku zawody skeletonowego Pucharu Świata. Pozostałe miejsca na podium w Siguldzie zajęły Julia Kanakina oraz Kimberley Bos.

Po pierwszym ślizgu na prowadzeniu z czasem 52,15 sekundy była rekordzistka toru - Janine Flock. Austriaczka miała 0,21 sekundy zapasu nad Kim Meylemans. Najniższy stopień podium na półmetku rywalizacji zajmowała Julia Kanakina. Liderka Pucharu Świata - Kimberley Bos była szósta z 0,6 sekundy straty do Flock. Natomiast znajdująca się ostatnio w bardzo dobrej formie Tina Hermann plasowała się na piątej pozycji.

W drugim przejeździe dobrze zaprezentowała się Elena Nikitina, która poprawiła własny rekord startu na torze w Siguldzie, który teraz wynosi 4,84 sekundy. Dużo słabiej niż w pierwszym ślizgu pojechała czwarta na półmetku rywalizacji - Valentina Margaglio, ostatecznie spadając na ósme miejsce. Natomiast zwyciężczynią zawodów została Janine Flock. Austriaczka, co prawda uzyskała gorszy czas niż w pierwszym ślizgu, ale i tak udało jej się wygrać. Dla Flock jest to trzeci z rzędu triumf na torze w Siguldzie. Swój najlepszy wynik w karierze uzyskała Julia Kanakina, która wyprzedziła Kim Meylemans i zajęła drugie miejsce. Za to Meylemans nie uplasowała się nawet na podium, ponieważ przed nią znalazła się jeszcze Kimberley Bos.

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pozostała Kimberley Bos, która ma 36 punktów zapasu nad Janine Flock. Trzecia ze stratą 41 punktów do Bos jest Tina Hermann.