Saneczkarstwo - PŚ: złe noworoczne zawody dla Chmielewskiego i Kowalewskiego
Martin Rulsch, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 01.01.2022, 15:03

Wojciech Chmielewski oraz Jakub Kowalewski nie zaliczą do udanych zawodów Pucharu Świata w Winterbergu. Nasza eksportowa dwójka nie zdołała ukończyć pierwszego ślizgu z powodu wywrotki. Triumfatorami zostali Tobias Artl i Tobias Wendl. Natomiast w jedynkach męskich zwycięstwo odniósł Johannes Ludwig.

Polacy w pierwszym przejeździe prezentowali się nieźle, ale wszystko zniweczył upadek w drugiej części toru. Już bez Chmielewskiego i Kowalewskiego w stawce, na półmetku rywalizacji prowadzili Toni Eggert i Sascha Benecken z czasem 43,461 sekundy. Niemcy mieli ponad 0,1 sekundy zapasu nad braćmi Sics. Najniższy stopień podium zajmowali Tobias Wendl i Tobias Artl.

Natomiast w drugim ślizgu sytuacja całkowicie się zmieniła z powodu wywrotek par Andris Sics/Juris Sics oraz Toni Eggert/Sascha Benecken. Łotyszom w przeciwieństwie do Niemców udało się ukończyć ślizg, ale i tak spadli na 18. miejsce. Taki obrót spraw świetnie wykorzystali Tobias Wendl i Tobias Artl, którzy zostali zwycięzcami zawodów. Dla niemieckiej dwójki jest to 46. triumf w karierze. Pozostałe miejsca na podium zajęły pary Thomas Steu/Lorenz Koller oraz Yannick Mueller/Armin Frauscher. Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej pozostali bracia Sics, którzy mają 61 punktów zapasu nad Tonim Eggertem i Saschą Beneckenem. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski plasują się na 17. pozycji.

Rozegrane zostały także zawody męskich jedynek. Z kolei tutaj najlepszy był Johannes Ludwig, który umocnił się na prowadzeniu w Pucharze Świata. Na drugiej lokacie uplasował się, liderujący po pierwszym ślizgu Nico Gleirscher. Trzecie miejsce zajął Wolfgang Kindl, który awansował aż o piętnaście lokat. Kacper Tarnawski nie przebrnął kwalifikacji.