Skoki narciarskie - TS: Marita Kramer ze Złotą Sową
Joanna Malinowska / sportwobiektywie.pl

• Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 01.01.2022, 17:38

Drugi konkurs Turnieju Sylwestrowego w Ljubnie wygrała Sara Takanashi. Wraz z nią na podium stanęły Ursa Bogataj i Marita Kramer – zdobywczyni Złotej Sowy.

Na parę godzin przed rozpoczęciem konkursu na słoweńskiej skoczni rozegrano kwalifikacje, w których wystąpiły dwie reprezentantki naszego kraju. Niestety zarówno skok Nicole Konderli, jak i Ani Twardosz nie wystarczył na awans do konkursu. Próby o odległości 76,5 i 73,5 metra dały Polkom kolejno 51. i 63. miejsce. Najlepszy skok oddała Ursa Bogataj, która uzyskała 95 metrów.

W pierwszej serii, rozgrywanej w systemie KO, pozycję liderki zgarnęła Sara Takanashi. Japonka w fenomenalnym stylu osiągnęła 95 metrów i miała trzy punkty przewagi nad drugą Ursą Bogataj (93,5 m). Na trzecim miejscu plasowała się Marita Kramer (91,5 m), a czwarta była Nika Kriznar (87,5 m).

W finałowej części zmagań prowadząca Japonka nie dała pozbawić się pierwszego miejsca i lądując na 89. metrze wygrała z pięciopunktową przewagą nad Bogataj. Na trzeciej lokacie pozostała Marita Kramer, która uzyskując 89,5 metra zwyciężyła w całej klasyfikacji Turnieju Sylwestrowego i zdobyła pierwszą Złotą Sowę.