EBL: ważny triumf Legii w Toruniu
Andrzej Romański/Energa Basket Liga

• Data publikacji: 02.01.2022, 21:45

Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Twardymi Pierniki Toruń w jednym z ciekawszych meczów 17. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Gospodarze stracili szansę na zwycięstwo na początku czwartej kwarty, kiedy długo nie mogli zdobyć punktów i ponieśli trzecią porażkę z rzędu.

W jednym z hitów 17. kolejki Energa Basket Ligi Twarde Pierniki Toruń podejmowały Legię Warszawa. Zespół z Torunia ostatnio "złapał zadyszkę" i po porażkach z MKS-em Dąbrowa Górnicza i Treflem Sopot stracił bezpośredni kontakt z czołówką ligi. Legia miała na swoim koncie 9 zwycięstw, czyli dwa mniej od Twardych Pierników i broniła miejsca w czołowej ósemce.

Pierwsza część gry należała do torunian, którzy mieli nawet dziewięć punktów przewagi - 23:14. Ostatecznie po dziesięciu minutach Twarde Pierniki wygrywały 25:20. Legia w drugiej kwarcie odrobiła straty dzięki serii punktowej od 31:39 do 42:39. Na przerwę na prowadzeniu 43:42 schodzili jednak gospodarze. Po przerwie gra również była wyrównana. Po trzech kwartach goście z Warszawy prowadzili 65:64.

Mecz rozstrzygnął się w czwartej kwarcie, kiedy Twarde Pierniki przez sześć minut nie zdobyły punktów. Wówczas Legia odskoczyła na 76:64 i zrobiła duży krok do zwycięstwa, wykorzystując nieskuteczność rywali. Ostatecznie zespół Wojciecha Kamińskiego utrzymał bezpieczną przewagę i wygrał 87:77. Dla Twardych Pierników to już trzecia porażka z rzędu. Torunianie przegrali mimo blisko 50-procentowej skuteczności w rzutach za trzy punkty (9/19). Roko Rogić zdobył dla nich 24 punkty.

Twarde Pierniki Toruń - Legia Warszawa 77:87 (25:20, 18:22, 21:23, 13:22)