La Liga: osłabiona FC Barcelona wygrywa na Majorce

• Dodał: Kamil Dembczyk
  • Data publikacji: 02.01.2022, 23:39

FC Barcelona pomimo absencji aż 16. piłkarzy wygrała wyjazdowe spotkanie z RDC Mallorca. Mecz zakończył się wynikiem 0:1, a zwycięską bramkę dla Dumy Katalonii zdobył Luuk de Jong.

Niedzielnym wieczorem na Majorkę zawitała FC Barcelona. Wydaje się, że klub z Katalonii najgorszy kryzys ma już za sobą i prawdopodobnie jest w tym dużo zasługi nowego trenera - Xaviego. Blaugrana w meczu z 15. drużyną w tabeli nie była jednak wyraźnym faworytem. Powodem tego były ogromne problemy kadrowe Barcy, która na dzisiejszy mecz przybyła bez 16. piłkarzy. W ich miejsce Xavi zmuszony został sprowadzić paru zawodników z drugiego składu.

Mimo licznych osłabień  to goście kontrolowali przebieg meczu i stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych. Pierwszą z nich miał w 10. minucie Ilias Akhomach, wtedy jednak dobrą interwencją popisał się bramkarz drużyny gospodarzy. Następnie dwie świetne okazje miał Luuk de Jong, starszy z braci najpierw pięknym strzałem przewrotką trafił w poprzeczkę. Chwilę później drużynę z Majorki przed stratą bramki ponownie uratowało aluminium, tym razem Luuk trafił w słupek. Ten sam zawodnik nie pomylił się już w końcówce pierwszej części gry, Holender po dośrodkowaniu Mingueza wyskoczył do główki i w końcu pokonał Reine.

W drugiej połowie przewaga Blaugrany nie była już aż tak widoczna. Mallorca równie często próbowała atakować, jednak nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie Ter Stegena. W tej części meczu niewiele się działo, gra toczyła się przeważnie w środku boiska. Widać było, że Katalończycy nie chcą narażać się na utratę bramki. Gospodarze najlepszą okazję do wyrównania mieli w doliczonym czasie, strzał z woleja oddał prawy obrońca - Jaume Costa. Jedyne celne uderzenie w tej połowie dla Los Bermellones wybronił niemiecki bramkarz. Ostatecznie to FC Barcelona zdobyła trzy punkty, choć zwycięstwo to wcale nie było łatwe i piłkarze tej drużyny musieli pomęczyć się z rywalami.

RDC Mallorca - FC Barcelona 0:1 (0:1)

Bramki: 44' L. de Jong

Mallorca: Reina - Costa, Russo, Valjent, Maffeo - Baba Mohammed (61' Ruiz de Galarreta), Battaglia (84' Prats) - Rodriguez, Sanchez (70' Mboula), Lee (70' Llabres), Angel (61' Nino)

Barcelona: ter Stegen - Araujo, Garcia, Pique, Mingueza (76' Lenglet) - Puig, F. de Jong, Nico (71' Sanz) - Jutgla, L. de Jong, Akhomach (80' Pedrola Fortuny)

Żółte kartki: 83' Costa, 89' Prats, 90+4' Rodriguez, 90+5' Maffeo, 90+6' Valjent - 79' Jutgla, 90+4' Lenglet

Sędzia: Antonio Mateu Lahoz