EBLK: pewne zwycięstwa faworytek
Dawid Lis

• Data publikacji: 03.01.2022, 09:42

Nowy rok i nowa kolejka Energa Basket Ligi Kobiet. Nie było w niej niespodzianek, a po pewne zwycięstwa sięgnęły drużyny z czołówki tabeli, w tym lider z Polkowic.

BC Polkowice nadal jest niepokonane na własnym parkiecie. Wicemistrz kraju utrzymał prowadzenie w lidze, odnosząc dziesiąte zwycięstwo w sezonie. Polkowiczanki dominowały przez cały mecz z Polskimi Przetworami Basket-25 Bydgoszcz. W ostatniej kwarcie zespół gości rzucił zaledwie pięć punktów. Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była Stephanie Mavunga, która zdobyła 19 punktów. Komplet zwycięstw u siebie ma także Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Zespół Krzysztofa Szewczyka rozgromił 73:37 GTK Gdynia, które z bilansem 0-13 zamyka tabelę. Drużyna z Lublina ze stosunkiem 9-2 jest druga w tabeli procentowej.

Oprócz Pszczółki dziewięć wygranych na swoim koncie ma 1KS Ślęza Wrocław. Ekipa z Dolnego Śląska pokonała 74:61 Energę Toruń. Ślęza w drugiej i trzeciej kwarcie wypracowała kilkanaście punktów przewagi, utrzymując ten stan do samego końca. PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski miała aż 67% skuteczności z gry w meczu z Polonią Warszawa. Zespół gospodarzy zdobył aż 112 punktów i stracił 30 mniej. Aż 30 oczek zdobyła Stephanie Jones. Mecz VBW Arka Gdynia z Zagłębiem Sosnowiec został przełożony.