Podsumowanie lig: cała kolejka w lidze ACB przełożona

• Data publikacji: 03.01.2022, 11:10

Koronawirus powoduje duże problemy w europejskich rozgrywkach koszykarskich. Najgorzej jest w Hiszpanii, gdzie trzeba było przełożyć wszystkie mecze w ostatniej kolejce. Mimo pandemii niektórzy reprezentanci Polski rozgrywali swoje spotkania.

Liga hiszpańska

W 15. kolejce rozegrano cztery spotkania. Mimo przypadków zakażeń (w tym trenera Newena Spahiji) Bitci Baskonia przystąpiło do meczu w Saragossie. Casademont nadspodziewanie łatwo wygrał 97:79. Gospodarze po pierwszej połowie mieli już 26 punktów przewagi. Adam Waczyński w 15 minut zdobył dziewięć punktów. UCAM Murcia pewnie pokonał na wyjeździe 100:83 Gran Canarię. Dla gospodarzy AJ Slaughter rzucił 17 punktów i był najskuteczniejszy w swojej ekipie. Aż 31 oczek zanotował Isaiah Taylor. W pierwszej kolejce w 2022 roku koszykarze w Hiszpanii nie zagrali. Z powodu dużej liczby przypadków przełożono wszystkie dziewięć spotkań, w tym mecz na szczycie między Realem i Barceloną.

Gran Canaria - UCAM Murcia 83:100
Casademont Saragossa - Bitci Baskonia 79:97
San Pablo Burgos - Real Betis 76:84
Rio Breogan - Urbas Fuenlabrada 97:89

Liga niemiecka

Jakub Garbacz nie jest już zawodnikiem Syntainics Mitteldeutscher. Reprezentant Polski wrócił do Stali Ostrów Wielkopolski. Ostatniego dnia roku Alba Berlin pewnie wygrała 96:61 z Oliver Wurzburg. Tomasz Gielo zdobył cztery punkty dla gości. Dwa dni później zespół z Wurzburga ponownie przegrał, tym razem 80:88 z medi Bayreuth. Gielo zanotował dwa punkty. Mecz 15. kolejki EWE Oldenburg (Michał Michalak) z MLP Academics Heidelberg został przełożony. W Bundeslidze sytuacja z pandemią nie był zła w porównaniu ze wspomnianą Hiszpanią oraz Włochami, gdzie odwołano wszystkie spotkania na początku nowego roku.

Alba Berlin - Oliver Wurzburg 96:61
Oliver Wurzburg - medi Bayreuth 80:88

Liga francuska

W miniony poniedziałek rozegrano mecze 14. kolejki, ale nie wszystkie. Nie zagrał Mateusz Wojciechowski i jego Le Portel z liderem tabeli z Levallois. Gravelines Dunkierka pokonało 93:89 Le Mans i jest na ten moment w strefie play-off. Dominik Olejniczak zdobył siedem punktów. W lidze ABA przełożono mecz Partizanu Belgrad z Mega Basket Belgrad.

Liga VTB

W tej lidze grało po raz ostatni 26 grudnia, kiedy w hicie Zenit St. Petersburg pokonał 97:81 Unics Kazań. Dodajmy, że obydwie drużyny radzą sobie bardzo dobrze w Eurolidze. Mateusz Ponitka w 20 minut zdobył dwa punkty. Liga VTB wróci do gry 4 stycznia.