El. LE: Wilczek z trafieniem na otarcie łez. Odpadnięcie Atalanty

• Data publikacji: 30.08.2018, 22:01

W rewanżowym meczu 4. rundy kwalifikacji do Ligi Europy Kamil Wilczek strzelił gola i zaliczył asystę, a jego Brondby nie dało rady Genkowi i odpadło z dalszej rywalizacji. Los duńskiego klubu dość niespodziewanie podzieliła także włoska Atalanta, która nie sprostała FC Kopenhadze.

Wilczek wpisał się na listę strzelców w 34. minucie przy wyniku 2:0 dla Genku. W drugiej połowie polski napastnik dołożył asystę przy trafieniu Larssona, które w tamtej chwili dawało remis duńskiemu klubowi. Belgowie zdołali jednak dorzucić jeszcze dwa gole, dzięki czemu zwyciężyli na wyjeździe 4:2 i zameldowali się w fazie grupowej LE.

Sztuka awansu nie udała się także innej drużynie, w której mamy reprezentanta Polski. Arkadiusz Reca, tym razem nie znalazł się nawet na ławce rezerwowej Atalanty Bergamo. Zespół z Włoch po raz drugi bezbramkowo zremisował z FC Kopenhagą i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Ta również nie dała rozstrzygnięcia i o wszystkim zadecydowały rzuty karne. Te lepiej wykonywali piłkarze Kopenhagi i to oni mogli cieszyć się z awansu.

W znacznie lepszych humorach mogą być inni polscy piłkarze, których kluby rywalizowały w 4. rundzie kwalifikacji. Bordeaux Igora Lewczuka (pełne 90 minut na środku obrony) wygrało u siebie 2:0 z Gentem. W pierwszym meczu był bezbramkowy remis i to Francuzi będą grać dalej.

Karabach Agdam z Jakubem Rzeźniczakiem na ławce rezerwowych pokonał 3:0 mołdawski Sheriff Tiraspol i z nawiązką odrobił straty poniesione w pierwszym meczu tych drużyn (1:0 dla Sheriffu). 18 minut i żółtą kartkę zapisał na swoim koncie za to Jacek Góralski w spotkaniu Łudogorca Razgrad z gruzińskim Torpedo Kutaisi. Bułgarzy rozgromili rywali 4:0. Drugi z Polaków grający dla drużyny z Razgradu, Jakub Świerczok, nie znalazł się w kadrze na ten mecz.

Warty odnotowania jest także awans luksemburskiego Dudelange, który po raz kolejny zaskoczył i tym razem zwyciężył na wyjeździe 3:2 CFR Cluj. Jest to historyczny awans do tej fazy rozgrywek dla klubu z tego kraju. Do fazy grupowej awansowali też m.in. RB Lipsk, Sevilla, czy Besiktas Stambuł.

Wyniki spotkań drużyn Polaków:

Brondby - Genk 2:4 (1:2)

34' Wilczek, 58' Larsson - 15' Malinovsky, 33' Ndongala, 66' Dewaest, 87' Samata

Karabach Agdam - Sheriff Tiraspol 3:0 (2:0)

9' Medvedev, 42' Guerrier, 55' Ozobić

FC Kopenhaga - Atalanta Bergamo 0:0 k. 4:3 (0:0)

Łudogorec Razgrad - Torpedo Kutaisi 4:0 (2:0)

6' Vura, 38', 59' Campnharo, 62' Wanderson

Bordeaux - Gent 2:0 (1:0)

10' Kamano, 64' Briand