EBL: Astoria wygrywa z Asseco, świetny Andrzej Pluta

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 03.01.2022, 20:40

W 17. kolejce Energa Basket Ligi zanudująca się na skraju awansu do play offów drużyna Astorii Bydgoszcz pokonała we własnej hali nieco niżej notowaną ekipę Asseco Gdynia. Najlepszym zawodnikiem meczu był Andrzej Pluta (31 punktów).

Początek meczu był niezwykle wyrównany, obie ekipy kilkakrotnie zmieniały się na prowadzeniu, ciężko było komukolwiek znacznie powiększyć swoją przewagę, czego efektem był fakt, że największą różnicą w pierwszej kwarcie były zaledwie cztery oczka więcej po stronie Asseco. Goście mieli też lepszą skuteczność rzutów z gry (66,7% wobec 50% gospodarzy), ale dzięki większej liczbie akcji po stronie Astorii po 10. minutach gry był remis. W drugiej odsłonie mecz cały czas był zacięty, choć bydgoszczanie coraz rzadziej byli na prowadzeniu, a ich największa przewaga wyniosła zaledwie punkcik. Przyjezdni mieli słabszą skuteczność z gry, ale dzięki znacznie większej liczbie rzutów osobistych byli w stanie wygrać kwartę i w połowie spotkania prowadzili 45:40.

Po przerwie oglądaliśmy zdecydowanie lepiej dysponowany zespół gospodarz, których liderem punktowym był dzisiaj Andrzej Pluta. 31 punktów przy skuteczności 11/16 z gry nie pada w polskiej lidze codziennie. Początkowo Asseco nieco odskoczyło, nawet na dwucyfrowy dystans, ale gospodarze w odpowiednim momencie przejęli inicjatywę. Punkty zdobywali seryjnie by jeszcze w trzeciej części gry objąć prowadzenie. Po tej kwarcie na tablicy wyników świeciło się 68:70, a sprawa zwycięstwa była jak najbardziej otwarta. Ostatnia odsłona to jedna popis gry gospodarzy z Plutą na czele. Udało im się zanotować dwa seriale punktowe (12:0 i 5:0), dzięki czemu pewnie zwyciężyli z ekipą z Gdynii, która w tym spotkaniu dobrze zagrała tylko pierwszą połowę.

Astoria Bydgoszcz - Asseco Gdynia 98:85 (21:21, 19:24, 28:25, 30:15)

Astoria Bydgoszcz: Pluta 31, Camphor 28, Zębski 13, Washpun 6, Chyliński 5, Aleksandrowicz 4, Cavars 4, Herndon 4, Krasuski 3.

Asseco Gdynia: Durham 19, Wołoszyn 15, Wilczek 12, Musić 9, Bogucki 8, Boykins 8, Hrycaniuk 7, Dylewicz 5, Tomaszewski 2.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.