La Liga: skromne zwycięstwo Sewilli
Frobles [CC BY-SA 4.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 03.01.2022, 23:15

W ostatnim meczu 19. kolejki La Liga Sewilla pokonała 1:0 na wyjeździe Cadiz. Tym samym gracze ze stolicy Andaluzji wykorzystali potknięcie "Królewskich", zmniejszając stratę do pięciu punktów. Dodatkowo ekipa Juliena Lopeteguiego ma jeszcze do rozegrania mecz zaległy.

Dla Sewilli spotkanie z Cadizem było bardzo istotne z punktu widzenia gości. We wcześniejszych meczach 19. kolejki punkty stracił zarówno lider, Real Madryt, jak i trzecia drużyna ligi - Real Betis. Pierwsza połowa pomiędzy dwoma andaluzyjskimi klubami była rozczarowująca. Oba zespoły podczas inauguracyjnych czterdziestu pięciu minut nie zanotowały na swoim koncie choćby jednego celnego uderzenia. Przełom nastąpił niemal kwadrans po wznowieniu gry. Ivan Rakitić podał piłkę do Lucasa Ocamposa, a ten pokonał Jeremiasa Ledesmę. Dalszy przebieg pojedynku przypominał bardziej pierwszą połowę. Na wyróżnienie zasługuje akcja z 66. minuty, gdy Marcos Acuna trafił w słupek. Znacząca dominacja w posiadaniu piłki powodowała, że gospodarze mieli trudności ze stworzeniem sytuacji na odrobienie strat. Ekipie Juliena Lopteguiego udało się dowieźć korzystny rezultat.

Cadiz - Sewilla: 0:1 (0:0)

Bramka: 58' Ocampos

Cadiz: Ledesma - Akapo, Haroyan, Chust (62' Calceren), Espino - Calderon (55' Fernandez), Alarcon, Negredo, Jonsson (62' Alejo), Chapela (78' Sobrino) - Osmajić (55' Andone)

Sewilla: Bono - Gudelj, Diego Carlos, Acuna, Augustinsson (86' Rodriguez) - Jordan, Rakitić, Reges (46' Rekik) - Ocampos, Romero (71' El Haddadi), Gomez (86' Torres)

Żółta kartka: 79' Augustinsson

Sędzia: Javier Rojas