Premier League: pierwsza porażka Ralfa Rangnicka
YT, Este é Craque da Bola

• Dodał: Artur Zagała
  • Data publikacji: 03.01.2022, 23:25

W spotkaniu 21. kolejki Premier League Manchester United przegrał na własnym stadionie z Wolverhampton 0:1. Jedyną bramkę spotkania, na 8 minut przed końcem meczu, zdobył Joao Moutinho. To pierwsza wygrana Wilków na Old Trafford od 1980 roku.

Piłkarze Wolverhampton od początku spotkania byli stroną dominującą. Kontrolowali grę od pierwszych minut, ale mimo oddania 14 strzałów w stronę De Gei tylko 4 udało się skierować w światło bramki. Hiszpański bramkarz był pewnym punktem tego meczu i do przerwy nie przepuścił żadnej piłki zmierzającej w jego kierunku. Bardzo dobre spotkanie w defensywie rozegrał również Phil Jones, który po 712 dniach wrócił do składu United. Dzięki ich postawie i słabej skuteczności napastników pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Drugą połowę gracze Manchesteru United rozpoczęli równie niemrawo jak pierwszą. Co prawda Cristiano Ronaldo skierował piłkę do bramki przeciwników, jednak sędzia w tej sytuacji dopatrzył się pozycji spalonej. Dobrą sytuację zmarnował również Bruno Fernandes minimalnie pudłując z dziesięciu metrów. Niedyspozycję gospodarzy wykorzystali podopieczni Bruno Lage. Już w 75. minucie powinni byli wyjść na prowadzenie, jednak Saiss z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. W 82. minucie jedynego gola tego meczu zdobył Joao Moutinho. Mocnym strzałem z 16 metrów nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Manchesteru. W doliczonym czasie gry wynik mógł wyrównać Bruno Fernandes, jednak doskonałą obroną popisał się bramkarz gości. Wolverhampton wygrało zasłużenie i w ligowej tabeli zbliżyło się na trzy punkty do dzisiejszych rywali. To pierwsza porażka Ralfa Rangnicka w roli trenera Manchesteru United.

Manchester United - Wolverhampton 0:1 (0:0)

Bramki: Moutinho 82'

Żółte kartki: McTominay, Shaw, Matić - Jose Sa

Manchester United: De Gea, Wan-Bissaka (84' Elanga), Jones, Varane, Shaw, McTominay, Matić, Greenwood (60' B.Fernandes), Sancho (75' Rashford), Cavani, Ronaldo

Wolves: Jose Sa, Kilman, Coady, Saiss, Semedo, Neves, Moutinho, Marcal, Trincao (66' Traore), Jimenez (81' F.Silva), Podence (88' Dendoncker)

Sędzia: M. Dean