US Open: krótka przygoda Matkowskiego

• Data publikacji: 31.08.2018, 09:18

Marcin Matkowski i partnerujący mu w nowojorskim szlemie Hiszpan David Marrero przegrali w pierwszej rundzie US Open. Pogromcami Polaków byli Argentyńczyk Maximo Gonzalez oraz Chilijczyk Nicolas Jarry, którzy wygrali 6-3 6-4.

Pierwszy set nie zaczął się szczęśliwie dla polsko-hiszpańskiej pary. Gonzalez i Jarry w czwartym gemie przełamali Matkowskiego i Marrero, a następnie utrzymali swój serwis i prowadzili już 4-1. Do końca seta żadna z par nie dała już odebrać sobie serwisu, przez co ze zwycięstwa w pierwszym secie 6-3 mogli się cieszyć Gonzalez i Jarry.

Drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany. Przez pierwsze osiem gemów drugiej partii nie mieliśmy przełamań (4-4). Niestety w dziewiątym gemie Matkowski i Marrero zostali przełamani, a następnie Gonzalez i Jarry nie mieli problemów z zakończeniem meczu przy własnym serwisie.

Pierwsza runda debla US Open:

Marcin Matkowski/David Marrero (Polska/Hiszpania) - Maximo Gonzalez/Nicolas Jarry (Argentyna/Chile) 6-3 6-4