PlusLiga: Resovia zwycięża z AZSem Olsztyn
Konrad Klusak

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 05.01.2022, 19:30

Asseco Resovia Rzeszów wraca na zwycięskie tory w Plus Lidze wygrywając z Indykpol AZSem Olsztyn 3:0. Olsztynianie zagrali bardzo dobre dwa sety, lecz zabrakło im już sił na trzeciego seta, którego zdominowała drużyna z Podkarpacia.

Pierwszy set dostarczył wiele emocji. Olsztynianie otwarli wynik spotkania, ale żadna ze stron nie mogła wyjść na jakąś wyższą przewagę. Set był bogaty w różne zwroty akcji, raz prowadzili olsztynianie, raz rzeszowianie, pojawiło się dużo dobrych akcji, lecz także sporo błędów. Ostatecznie po długiej grze górą w pierwszym secie okazała się drużyna z Rzeszowa, która wygrała 31:29.

W drugim secie, choć ten przebiegał już pod większą kontrolą Resovii, także działo się całkiem sporo. Rzeszowianie szybko wyszli na pięciopunktowe prowadzenie 8:3 i ta przewaga utrzymywała się do wyniku 13:8. Wówczas siatkarze AZSu podgonili wynik zdobywając trzy punkty z rzędu. Później już różnica oscylowała w granicy 2-3 oczek. Ostateczne Asseco Resovia wygrała 25:22.

Trzeci set rozgrywał się całkowicie pod dyktando Resovii. Rzeszowianie w znakomitym stylu zaatakowali na początku seta zdobywając od stanu 4:5 siedem punktów z rzędu. Następnie ta przewaga tylko się powiększała i ostatecznie wygrali trzeciego seta 25:14.

Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (31:29, 25:22, 25:14)

Pochodzę z Ostrowa Wielkopolskiego, mieszkam we Wrocławiu. Z wykształcenia ekonomista, ale z ogromną pasją do sportu. Zakochany po uszy w żużlu, a od niedawna również siatkówce.