Serie A: "polski" mecz na szczycie na remis

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 06.01.2022, 22:48

Hitowe spotkanie 20. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy Juventusem FC a SSC Napoli zakończyło się remisem. Po golu Chiesy dla turyńczyków i trafieniu Mertensa dla gości padł wynik 1:1. Wojciech Szczęsny i Piotr Zieliński rozegrali całe spotkanie.

Przed tym meczem „Azzurri” znajdowali się na trzeciej lokacie z 39. punktami na koncie. Zawodnicy „Starej Damy” byli zaś na piątej pozycji z dorobkiem 34. „oczek”. W pierwszym spotkaniu między tymi drużynami w tym sezonie lepsze okazało się Napoli, które triumfowało 2:1, jednak w rewanżu wskazanie faworyta było zadaniem bardzo trudnym.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. Można wręcz powiedzieć, że składy były bardzo mocno przetrzebione, zarówno ze względów covidowych, jak i z powodu zwykłych kontuzji.

Rywalizacja od samego początku była bardzo wyrównana, a pierwszą bramkę ujrzeliśmy w 23. minucie.  Ładnym plasowanym uderzeniem ze skraju pola karnego popisał się Dries Mertens i pewnie pokonał Wojciecha Szczęsnego. Kilkanaście minut później Piotr Zieliński był blisko podwyższenia wyniku, ale jego strzał świetnie wybronił polski golkiper.

Drugie 45 minut rozpoczęło się świetnie dla Juve. Już w 54. minucie Federico Chiesa doprowadził do wyrównania. W kolejnych minutach, raz jednak ekipa próbowała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, a raz druga, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się rezultatem 1:1.

Wynik ten spowodował, że obie drużyny pozostały na swoich lokatach w tabeli, a najbardziej cieszyć mogą się ich najbliżsi sąsiedzi z tabeli.

Juventus FC – SSC Napoli 1:1 (0:1)

Bramki: 54’ Chiesa - 23’ Mertens

Juventus: Szczęsny – Sandro (75’ De Sciglio), de Ligt, Rugani, Cuadrado – Rabiot (66’ Bentancur), McKennie, Locatelli – Chiesa (81’ Kulusevski), Morata (75’ Kean), Bernardeschi (66’ Dybala)

Napoli: Ospina – Ghoulam, Jesus, Rrahmani, Di Lorenzo – Demme, Lobotka (90+2’ zanoli) – Insigne, Zieliński, Politano (76’ Elmas) – Mertens (88’ Petagna)

Żółte kartki: 44’ Sandro, 90+7’ Dybala – 87’ Demme

Sędzia: Simone Sozza