Bundesliga: zdziesiątkowany Bayern przegrywa z Borussią

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 07.01.2022, 22:35

Spotkanie 18. kolejki niemieckiej 1.Bundesligi pomiędzy Bayernem Monachium a Borussią Monchengladbach zakończyło się zaskakującym zwycięstwem gości. Po golu Lewandowskiego dla monachijczyków oraz trafieniach Neuhausa i Lainera dla gości padł wynik 2:1.

Przed tym meczem „Bawarczycy” znajdowali się na  bardzo pewnej pierwszej lokacie z 43. punktami na koncie. Zawodnicy „Żrebaków” byli zaś na czternastej pozycji z dorobkiem zaledwie 17. „oczek”, przez co delikatnie mówiąc nie mogą oni zaliczyć tego sezonu do udanych. W pierwszym spotkaniu między tymi drużynami w tym sezonie padł remis 1:1, ale w rewanżu to Bayern wydawał być się faworytem..

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. Można wręcz powiedzieć, że składy(szczególnie zespół gospodarzy, na ławce rezerwowych, których to siedzieli wyłącznie przedstawiciele II drużyny) były przetrzebione, zarówno ze względów covidowych, jak i z powodu zwykłych kontuzji.

Mecz rozpoczął się od przewagi monachijczyków, którzy to już w 18. minucie wyszli na prowadzenie. Thomas Muller bardzo ładnie podał do Roberta Lewandowskiego, a Polak sprytnie uwolnił się od obrońców gości i pokonał Yanna Sommera. Ich radość nie potrwała jednak zbyt długo, bowiem już dziewięć minut później „Źrebaki” doprowadziły do wyrównania. Nieporadność obrońców Bayernu wykorzystał Florian Neuhaus i nie dał szans na interwencję Svenovi Ulreichowi. W 31. minucie zawodnicy BMG prowadzili już 2:1. Po wrzutce Luci Netza z rzutu rożnego, gola głową zdobył Stefan Lainer.

Od początku drugich 45 minut Bayern ruszył do mocnej ofensywy i widać było, że chciałby jak najszybciej zdobyć wyrównujące trafienie. Blisko szczęścia byli m.in. Jamal Musiala, Thomas Muller, czy ponownie Lewandowski, ale gospodarze nie zdołali już wyrównać rezultatu mecz i ostatecznie przegrali 2:1.

Wynik ten spowodował, że przewaga Bayernu na goniącymi ich drużynami może delikatnie zmaleć. Borussia wygrała zaś po raz pierwszy od pięciu spotkań i przynajmniej na chwilę zameldowała się na jedenastej lokacie.

Bayern Monachium – Borussia Monchengladbach 1:2 (1:2)

Bramki: 18’ Lewandowski – 27’ Neuhaus, 31’ Lainer

Bayern: Ulreich – Sabitzer, Sule, Pavard, Kimmich – Musiala, Roca (75’ Wanner – Tillman (75’ Copado), Muller, Gnabry – Lewandowski

Borussia: Sommer – Jantschke (67’ Beyer), Elvedi, Ginter – Kramer (79’ Benes) – Netz, Kone, Neuhaus (67’ Plea), Lainer (79’ Herrmann) – Embolo, Stindl (90’ Thuram)

Żółte kartki: 78’ Stindl

Sędzia: Daniel Siebert