FA Cup: pewny awans Chelsea
pixabay.com

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 08.01.2022, 20:26

Chelsea rozbiła w 1/32 finału Pucharu Anglii Chesterfield 5:1 i pewnie awansowała do kolejnej rundy.

Thomas Tuchel na mecz z piątoligowym rywalem wystawił mieszankę młodości z graczami, którzy grali ostatnio mniej przez kontuzje i zakażenie koronawirusem. Zgodnie z oczekiwaniami dominacja gospodarzy była ogromna. Strzelanie w ósmej minucie rozpoczął Timo Werner, który po serii rykoszetów, trafił do pustej bramki. Dziesięć minut po tym Callum Hudson-Odoi zszedł do środka i precyzyjnie uderzył zza pola karnego, nie dając szans bramkarzowi. Chwilę później Lewis Hall zabrał futbolówkę obrońcy, podał do Romelu Lukaku, który pokonał golkipera. Przed przerwą padł jeszcze jeden gol. W 40. minucie Andreas Christensen strzałem głową przelobował bramkarza.

Po przerwie trener "The Blues" stopniowo dokonywał rotacji w składzie. Już w przerwie swój udział w tym spotkaniu zakończyli Lukaku i Mateo Kovacić. W 55. minucie po absurdalnym faulu Calvina Millera sędzia podyktował jedenastkę. Rzut karny na gola zamienił Hakim Ziyech. Po tym zdarzeniu mecz się jednak wyrównał. Piłkę w siatce umieścił jeszcze Kai Havertz, lecz arbiter zasygnalizował spalonego. W 80. minucie nieporadność defensywy Chelsea wykorzystali goście. Akwasi Asante zebrał futbolówkę odbitą od Marcusa Bettinellego i zdobył honorowego gola. Wynik nie uległ już zmianie.

Chelsea - Chesterfield: 5:1 (4:0)

Bramki: 6' Werner, 18' Hudson-Odoi, 20' Lukaku, 39' Christensen, 55' (k.) Ziyech - 80' Asante

Chelsea: Bettinelli -  Hudson-Odoi (66' Barkley), Christensen (59' Baker), Sarr, Hall - Niguez, Kovacić (46' Loftus-Cheek), Ziyech, Werner, Pulisić (58' Vale) - Lukaku (46' Havertz)

Chesterfield: Loach - Kerr, Gunning (60' Grimes), Croll - King (46' Miller), Weston, Oyeleke (72' Maguire), Whittle - Kellerman (66' Asante), Tshimanga, Khan (46' Mandeville)

Żółte kartki: 8' Niguez - 29' King

Sędzia: Jarred Gillet