Pierwsze zwycięstwo Washington Capitals

• Data publikacji: 12.05.2018, 08:36

W hokejowej lidze NHL rozpoczęła się rywalizacja w finałach konferencji. W pierwszym meczu finałowym Konferencji Wschodniej Washington Capitals pokonali 4:2 Tampę Bay Lightning.

W Amalie Arena, w Tampie, zainaugurowano rozgrywki finałowe konferencji NHL. Ich zwycięzcy zagrają w wielkim finale Pucharu Stanleya. W poprzedniej rundzie fazy play-off, Tampa Bay Lightning pokonała 4:1 Boston Bruins, a Washington Capitals wygrali 4:2 z Pittsburgh Penguins. Odpadnięcie Pingwinów oznacza, że Tampa, Waszyngton, Vegas i Winnipeg walczą o miano nowego mistrza najlepszej hokejowej ligi świata.

Pierwszą bramkę w finale Konferencji Wschodniej strzelili hokeiści ze stolicy Stanów Zjednoczonych. W 8. minucie gry pięknym strzałem z niebieskiej linii popisał się Michał Kempny. Kilka sekund przed końcem pierwszej tercji bramkę dla Tampy zdobył Nikita Kuczerow. Jednak trafienie gospodarzy nie zostało uznane, gdyż na tafli znajdowało się zbyt dużo hokeistów w niebieskich strojach. Błyskawice grały w osłabieniu, co wykorzystali Stołeczni. Goście wygrali wznowienie pod bramką przeciwnika i Alexander Owieczkin trafił na 2:0.

Po 3 minutach drugiej tercji Capitals prowadzili już 3:0. W zamieszaniu pod bramką Andrieja Wasilewskiego najlepiej odnalazł się Jay Beagle, który pokonał rosyjskiego bramkarza. Cztery minuty później gola w przewadze zdobył Lars Eller i Waszyngton miał już 4 bramki przewagi. Przed trzecią tercją doszło do zmiany w bramce Tampy. Wasilewskiego zastąpił Louis Domingue. Rezerwowy bramkarz Błyskawic zachował czyste konto, a jego koledzy zabrali się do odrabiania strat. W 4. minucie trzeciej odsłony meczu, trafienie w przewadze zanotował Steven Stamkos. Niecałe 10 minut później kontrę Tampy wykończył Ondrej Palat. Jednak Błyskawicom zabrakło czasu na doprowadzenie do remisu.

Washington Capitals wygrali 4:2 i objęli prowadzenie 1:0 w serii. Kolejny mecz również odbędzie się w Tampie. W finale Konferencji Zachodniej zmierzą się Vegas Golden Knights i Winnipeg Jets. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu w Kanadzie, na lodowisku Odrzutowców.

Washington Capitals - Tampa Bay Lightning 4:2 (2:0, 2:0, 0:2)