WTA Adelajda: Barty z pierwszym tytułem w tym roku

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 09.01.2022, 10:00

Ashleigh Barty wywalczyła swój pierwszy tytuł w tym roku, tryumfując w turnieju WTA w Adelajdzie. Liderka światowego rankingu w finale pokonała Elenę Rybakinę z Kazachstanu 6:3 6:2. Przypomnijmy, że w półfinale Australijka pokonała w dwóch setach broniącą tytułu Igę Świątek.

Pierwsze gemy przebiegały bardzo sprawnie i kończyły się pewnymi zwycięstwami tenisistek serwujących. Dość stwierdzić, że do stanu 3:3 podające oddały rywalce łącznie tylko cztery punkty. Sytuacja na korcie nabrała kolorytu w siódmym gemie, kiedy to Rybakina miała dwie szanse na przełamanie Australijki. Barty skutecznie się jednak wybroniła, by po chwili odebrać podanie rywalce, wykorzystując pierwszego breakpointa i stając przed szansą na zamknięcie partii. Chwilę później pierwszy set przeszedł do historii, bowiem liderka rankingu wygrała swoje podanie bez straty punktu, zapisując na swoim koncie pierwszą odsłonę wynikiem 6:3.

Prowadząca już na otwarcie drugiej partii zaznaczyła swoją przewagę, przełamując rywalkę w gemie otwarcia. Później Barty dołożyła do utrzymanego serwisu kolejne przełamanie, by po chwili uciec Kazaszce już na 4:0. W następnych gemach obie tenisistki wróciły do gry z początku spotkania i do wygrywania własnych podań. Rybakina nie była w stanie odrabiać poniesionych na początku seta strat, co przybliżało Australijkę to końcowego tryumfu. Niedługo później jej zwycięstwo stało się faktem, po wykorzystaniu pierwszej piłki meczowej i wygraniu tej partii 6:2. Barty wygrała tym samym finałowe spotkanie 2:0, zdobywając pierwszy tytuł w tym roku, a czternasty w karierze. Liderka rankingu pokazała również, że jest gotowa na walkę o najwyższe laury podczas zbliżającego się Australian Open.

Ashleigh Barty (AUS) [1] - Elena Rybakina (KAZ) [7] 6:3 6:2

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.