Saneczkarstwo - PŚ: średni start Chmielewskiego i Kowalewskiego w sprincie

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 09.01.2022, 13:45

Za nami koniec saneczkarskiego Pucharu Świata w Siguldzie. Na zakończenie weekendu Wojciech Chmielewski oraz Jakub Kowalewski zajęli 14. miejsce w sprincie.

Dla naszej eksportowej dwójki sprint nie był najbardziej udany. Wojciech Chmielewski oraz Jakub Kowalewski z czasem 31,808 sekundy uplasowali się na 14. lokacie. Triumf odnieśli Andris i Juris Sics, którzy umocnili się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęli Toni Eggert i Sascha Benecken, a trzecie Tobias Wendl z Tobiasem Artlem.

W sprincie jedynek męskich Felix Loch zrewanżował się Kristersowi Aparjodsowi i tym razem to Niemiec triumfował, a Łotysz musiał zadowolić się drugim miejscem. Najniższy stopień podium tak samo jak w klasycznych zawodach zajął Dominik Fischnaller. Do udanego weekendu w Siguldzie nie zaliczy Johannes Ludwig. Niemiec po wczorajszym 13. miejscu, w sprincie był 12. Pomimo słabszych wyników Ludwig utrzymał prowadzenie w Pucharze Świata. Nad drugim Wolfgangiem Kindlem ma 101 punktów zapasu. Bardzo duży ścisk panuje natomiast w walce o trzecie miejsce. Ex aequo zajmują je Kristers Aparjods i Dominik Fischnaller. Jednak tylko pięć punktów za nimi jest Felix Loch.

Ostatniego dnia rywalizacji w Siguldzie rywalizowały kobiety w klasycznych zawodach jak i sprincie. Najpierw saneczkarki startowały w zawodach klasycznych. W nich bezkonkurencyjna była Madeleine Egle, która miała najlepszy czas w obu ślizgach. Drugie miejsce ze stratą 0,180 sekundy zajęła liderka Pucharu Świata - Julia Taubitz. Natomiast najniższy stopień podium przypadł Tatianie Iwanowej. Dla Rosjanki to pierwsze miejsce na podium w tym sezonie. Klaudia Domaradzka odpadła w kwalifikacjach. W sprincie kobiet triumf odniosła Tatiana Iwanowa, która o 0,014 sekundy wyprzedziła Natalie Geisenberger i o 0,031 sekundy Madeliene Egle.