Serie A: Milan lepszy od Venezii

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 09.01.2022, 14:21

AC Milan pewnie pokonał Venezię w meczu 21. kolejki Serie A. Na wynik 0:3 złożyły się dwa trafienia Theo Hernandeza i jedno Zlatana Ibrahimovicia.

AC Milan do meczu z Venezią przystępował w mocno przetrzebionym składzie. W związku z rozpoczynającym się tego dnia Pucharu Narodów Afryki na zgrupowanie wyjechali m.in. Ismael Bennacer i Franck Kessie. Kontuzje leczyli Simon Kjaer czy Samu Castillejo. Z kolei z powodu Covid-19 wypadli Fikayo Tomori i Alessio Romagnoli. Ubytków kadrowych nie było jednak widać. Już w trzeciej minucie z najbliższej odległości piłkę do siatki wbił Zlatan Ibrahimović. W kolejnych minutach Sergio Romero dalej miał dużo pracy. Strzelali m.in. Rafael Leao i Alessandro Florenzi, lecz Argentyńczyk nie dawał się zaskoczyć.

W drugiej odsłonie Venezia zmagała się z dalszą dominacją rywala. W 48. minucie imponujący rajd strzałem przy bliższym słupku zakończył Theo Hernandez. Kilka minut później Michael Svoboda ręką wybronił uderzenie i został ukarany czerwoną kartką. Do rzutu karnego podszedł Hernandez i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Gospodarze, grając w dziesięciu, byli zupełnie bezbarwni w ofensywie. Dzięki zwycięstwu Milan znalazł się na pozycji lidera ligi. Drugi Inter ma jednak rozegrane dwa mecze mniej niż derbowy przeciwnik.

Venezia - AC Milan: (0:1)

Bramki: 3' Ibrahimović, 48', 59' (k.) Hernandez

Venezia: Romero - Mazzocchi, Svoboda, Ceccaroni, Haps - Cuisance (60' Kiyine), Ampadu, Busio (79' Fiordilino), Aramu (60' Johnsen) - Henry (60' Crnigoj), Okereke (88' Bjarkason)

Milan: Maignan - Florenzi (88' Stanga), Kalulu, Gabbia, Hernandez - Tonali, Bakayoko, Saelemaekers (46' Messias), Diaz (73' Maldini), Leao (62' Rebić) - Ibrahimović (73' Giroud)

Żółte kartki: 56' Ceccaroni - 5' Saelemaekers, 37' Gabbia, 73' Tonali

Czerwona kartka: 58' Svoboda

Sędzia: Massimiliano Irrati